Page 17 - 81 Calıkusu Canakkale e dergi 14
P. 17
İLİMİZDE GERÇEKLEŞTİRİLEN İLİMİZDE GERÇEKLEŞTİRİLEN
FAALİYETLER FAALİYETLER
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI TALİM VE TERBİYE KURULU BAŞKANI PROF. DR. CİHAD DEMİRLİ
TARAFINDAN LAPSEKİ VE GELİBOLU İLÇE ZİYARETLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 2.DÖNEM HAZIRLIK TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Millî Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Başkanı Prof. Dr. Cihad DEMİRLİ, İdari ve Mali İşler Daire
Başkanı Mahmut İNAN, Kurul İşleri Daire Başkanı Ekrem KOZ, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Recai 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı 2. Dönem Hazırlık Toplantısı, Valimiz Sayın İlhami AKTAŞ başkanlığında
KELEŞ, Lapseki İlçe Millî Eğitim Müdürü Harun ÇETİN, Müdürlüğümüz Şube Müdürü Cengiz YILMAZ, gerçekleştirilmiştir. Özel İdare Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya İlçe Kaymakamları, İl Jandarma
Lapseki İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Murat ÖZKAN tarafından Lapseki Kaymakamı Emre ÖZTÜRK Komutanı J. Albay Sadi AKMAN, Sahil Güvenlik Batı Marmara Grup Komutanı SG. Yb. Ercan ORAN, İl Özel
makamında ziyaret edilmiştir. Ziyaretin ardından 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Toplantı Salonu’nda İdaresi Genel Sekreteri Celil SEZGİN, İl Millî Eğitim Müdürümüz Ferhat YILMAZ, İl Sağlık Müdürü Op. Dr.
Lapseki Eğitim Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirilmiştir. Gökhan BAŞTÜRK, Müdürlüğümüz Müdür Yardımcıları Murat BÜYÜK ve Hasan ERGÜVEN, Müdürlüğümüz
Şube Müdürleri Cengiz YILMAZ ve Ahmet GÜNGÖR, ilgili kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, okul
Lapseki ziyaretinin ardından Bakanlık ve Müdürlüğümüz temsilcileri tarafından Gelibolu Kaymakamı Bekir müdürleri, okul aile birliği temsilcileri, Emniyet ve Jandarma personelleri katılmıştır. Müdürlüğümüz Müdür
ABACI makamında ziyaret edilmiştir. Kaymakamlık ziyareti sonrasında Gelibolu Mehmet Akif Ersoy Mesleki Yardımcısı Hasan ERGÜVEN tarafından gerçekleştirilen açış konuşmasının ardından ilk konuşma, İl Millî
ve Teknik Anadolu Lisesi Toplantı Salonu’nda Gelibolu İlçe Millî Eğitim Müdürü Yaşar ÇAKIR ve okul Eğitim Müdürümüz Ferhat YILMAZ tarafından gerçekleştirilmiştir.
müdürlerinin katılımı ile Gelibolu Eğitim Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirilmiştir.
İl Millî Eğitim Müdürümüz Ferhat YILMAZ tarafından 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı 2. Dönemi’nde okullarda
Okul ziyaretlerinin de yer aldığı Lapseki ve Gelibolu ilçe ziyaretlerinde Bakanlık temsilcileri okul müdürleri, yapılacak hazırlıklar, İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdür Vekili Komiser Yardımcısı
öğretmen ve öğrencilerimizle de görüşerek eğitim öğretim süreçleri hakkında bilgi edinmiştir. Hasan ASLAN tarafından güvenli okul projesi kapsamında yapılan çalışmalar ile okul servislerini denetleme ve
trafik güvenliği, İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdür Vekili Komiser Emre GÜMÜŞ tarafından okullarda
çocuklara ve ailelere yönelik verilen eğitim çalışmaları, İl Jandarma Komutanlığı Asayiş Şube Müdürü J.
Yarbay Ali SANAYIR tarafından Jandarma bölgesinde bulunan okullarda alınan güvenlik tedbirleri hakkında
katılımcılar bilgilendirilmiştir. İlimiz genelinde eğitim öğretime başlayacak olan öğrencilerimizin huzur ve
güven ortamında eğitim öğretim faaliyetlerine devam edebilmeleri için gerekli tedbirlerin alındığını ifade
eden Valimiz Sayın İlhami AKTAŞ, “2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı 2. Dönemi’nin ülkemize, ilimize, eğitim
camiamıza ve velilerimize hayırlı olmasını diliyor; evlatlarımıza başarılar, öğretmenlerimize de kolaylıklar
diliyorum.” demiştir. Toplantı görüş, öneri, ihtiyaç ve taleplerin değerlendirilmesinin ardından sona ermiştir.
/canakkaleilmem http://canakkale.meb.gov.tr /canakkaleilmem http://canakkale.meb.gov.tr
16 17