ÇANAKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜRKİYE ÖZEL ÖDÜLLERİ "ENGELSİZ eTwinning" TÜRKİYE BİRİNCİSİ ÖĞRETMENİMİZ SEVGİ EKİCİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ FERHAT YILMAZ'I ZİYARET ETTİ

TÜRKİYE ÖZEL ÖDÜLLERİ

Millî Eğitim Bakanlığımız Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen eTwinning faaliyetleri kapsamında eTwinning Türkiye Özel Ödülleri "Engelsiz eTwinning" Kategorisi ile Türkiye Birinciliği derecesi sahibi Lapseki Erol Çarmıklı Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Sevgi EKİCİ ve bu başarının gerçekleşmesinde desteği olan Lapseki İlçe Millî Eğitim Müdürü Harun ÇETİN ile Erol Çarmıklı Anadolu Lisesi Müdürü Abdullah YAVUZ İl Millî Eğitim Müdürümüz Ferhat YILMAZ'ı makamında ziyaret etti.   

Müdürlüğümüz Müdür Yardımcıları Recai KELEŞ, Hasan ERGÜVEN, eTwinning İl Koordinatörü Pınar ALTUNCU'nun da bulunduğu ziyarette İl Millî Eğitim Müdürümüz Ferhat YILMAZ; ilimizin Türkiye Derecesi kazanmasına vesile olan "Damladan Deryaya" adlı eTwinning projesi hakkında kurum müdürü ve öğretmenimizden bilgi aldı.  Ziyaretten ve ilimizin Türkiye Derecesi sahibi olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Millî Eğitim Müdürümüz Ferhat YILMAZ, ilimizde gerçekleştirilen proje başarılarının artması temennisinde bulundu. İl Millî Eğitim Müdürümüz Ferhat YILMAZ, Erol Çarmıklı Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Sevgi EKİCİ'yi tebrik ederek plaket takdiminde bulundu. Hatıra fotoğrafı çekiminin ardından ziyaret sona erdi. 

Erol Çarmıklı Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Sevgi EKİCİ'nin Türkiye ve Azerbaycan ortaklığında başlattığı proje, 9 ortak ve 67 öğrenci ile tamamlanarak öğrenci merkezli bir yaklaşımla Türkiye Özel Ödülleri "Engelsiz eTwinning" Kategorisinde Türkiye Birinciliği derecesi kazanmıştır. Öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırarak onlara farklı ufuklar açmak, öğrencilerin sözcük dağarcıklarını geliştirerek özgüvenli olmalarını, kendilerini özgün bir şekilde ifade etmelerini sağlamak amacıyla gerçekleştirilen projede öğrenciler, Türk, İngiliz, Alman ve Azerbaycan edebiyatından seçkin sanatçıların hayatlarını ve eserlerini öğrenerek 21. yüzyıl becerilerini kazanmışlardır.

28-12-202328-12-2023

Kayserili Ahmet Paşa Caddesi, Vilayet Binası, Kat 3 Çanakkale - (286)2171135 2171272 2172279 2171987 / Ek Bina (0286)2174693 2172965

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.