ÇANAKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK 17. ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASINDA 5 PROJE İLE BÖLGE FİNALLERİNDEYİZ

TÜBİTAK 17. ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASINDA 5 PROJE İLE BÖLGE FİNALLERİNDEYİZ

TÜBİTAK tarafından düzenlenen 17. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına bu yıl 14.883 proje başvurusu yapılmıştır. Proje başvuruları görevli jüri üyeleri tarafından değerlendirilmiş ve yapılan ön değerlendirme sonucunda 10 alanda toplam 1.440 proje yarışmanın bölge aşamasına katılmaya hak kazanmış olup Çanakkale'den 3 okulumuzdan 5 proje de bölge aşamasında yarışmaya hak kazandı.

Çanakkale Bilim ve Sanat Merkezinden danışmanlığını Sebil Var Şenol'un yaptığı 'Çanakkale Florasından Bitki Olan Aloe Vera'nın Yara İyileştirmeye Etkilerinin Karşılaştırılması' başlığındaki projede öğrencimiz Özde Elvin Aktay Genetik ve Biyoteknoloji alanında yarışacaktır.

Çanakkale Bilim ve Sanat Merkezinden danışmanlığını Zişan Şirin Can'ın yaptığı 'Geçmişten Dijitale: Çalınan Mirasımızı QR kod ile tanınıyoruz' başlığındaki projede öğrencimiz Ceren Ada Yaldız yarışacaktır.

Çanakkale Bilim ve Sanat Merkezinden danışmanlığını Neda Şayan'ın yaptığı 'Gelibolu Yarımadasındaki kuş göç rotasındaki kuşları tanıyalım' başlığındaki projede öğrencilerimiz Ali Mert Taşkırmaz, Defne Şarlan, Ece Yıldız yarışacaktır.

Şinasi ve Figen Bayraktar Ortaokulundan danışmanlığını Ünzüle ULUS AVCI'nın yaptığı 'Ortaokullarda Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi' başlığındaki projede öğrencimiz Ecrin Ada TOPÇU yarışacaktır.

Kumkale Ortaokulundan danışmanlığını Ceyhun BAŞARAN'ın yaptığı 'Koordinat Sisteminde En Büyün Ortak Bölen ve En Küçük Ortak Kat Bulma Yöntemi' başlığındaki projede öğrencilerimiz Hande KARTAL ve Özge YAMAK yarışacaktır. 

Bölge aşaması proje değerlendirmeleri, 22-23 Mayıs 2023 tarihleri arasında çevrim içi olarak yapılacaktır. Bölge yarışmalarında okullarını ve ilimizi temsil eden öğrenci ve öğretmenlerimize başarılar dileriz.

 

Kayserili Ahmet Paşa Caddesi, Vilayet Binası, Kat 3 Çanakkale - (286)2171135 2171272 2172279 2171987 / Ek Bina (0286)2174693 2172965

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.