ÇANAKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TERTEMİZ YARINLAR OKULLARDAN BAŞLAR PROJESİ ÖDÜLLÜ İYİ UYGULAMALAR YARIŞMASI BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR!

TERTEMİZ YARINLAR OKULLARDAN BAŞLAR PROJESİ ÖDÜLLÜ İYİ UYGULAMALAR YARIŞMASI BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR!

Millî Eğitim Bakanlığı ile OPET iş birliğinde 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı'nda öğrenci, öğretmen, okul yöneticileri, okul destek personeli ve velilerde temizlik ve hijyen konusunda farkındalığın artırılması, bu kapsamda sosyal sorumluluk kampanyaları düzenlenmesi ve iyi uygulama örneklerinin ülke genelinde yaygınlaştırılması amacıyla "Tertemiz Yarınlar Okullardan Başlar" projesi hayata geçirilmiştir.

Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim okullarının tümünü kapsayan en kapsamlı temizlik ve hijyen projesi olan "Tertemiz Yarınlar Okullardan Başlar" projesi okullarda, temizlik ve hijyen odağında kültürel dönüşüm yaratmaya dayalı farkındalık geliştirerek "yaparak ve yaşayarak öğrenme ilkesi" doğrultusunda sosyal sorumluluk projelerini "iyi uygulamalar" yoluyla hayata geçirmek stratejisi üzerine tasarlanmıştır.

Bu kapsamda okullarımızın farklı kurum ve kuruluşlar ile iş birliği geliştirdiği, okul merkezli temalarla çevreye açılan sosyal sorumluluk kampanyalarının hayata geçirildiği "İyi Uygulamalar Yarışması" düzenlenmektedir.

Yarışmaya ÖBA'da "Hijyen Eğitimi Semineri" videolarını izleyerek eğitimlerini tamamlayan öğretmenler başvuru yapabilecektir. Her kategoride Türkiye'de dereceye giren öğretmen ve okulları teknoloji hediye çekleri ile ayrı ayrı ödüllendirilecektir. 

Yarışmaya Son Başvuru Tarihi: 15 Nisan 2024

Yarışma şartnamesine ulaşmak için tıklayınız. 

Örnek proje uygulaması için tıklayınız.

Sunum şablonu için tıklayınız. 

18-03-2024

Kayserili Ahmet Paşa Caddesi, Vilayet Binası, Kat 3 Çanakkale - (286)2171135 2171272 2172279 2171987 / Ek Bina (0286)2174693 2172965

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.