ÇANAKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SPOR AŞKI ENGEL TANIMAZ PROJESİ KAPSAMINDA SPOR MALZEMELERİ TAŞIYAN TIR ÇANAKKALE'YE GELDİ

SPOR AŞKI ENGEL TANIMAZ PROJESİ KAPSAMINDA SPOR MALZEMELERİ TAŞIYAN TIR ÇANAKKALE'YE GELDİ

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın himayelerinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığımız koordinasyonunda "Spor Aşkı Engel Tanımaz" projesi çerçevesinde özel eğitim okulları ve farklı engel gruplarının kullanımına sunmak üzere spor malzemeleri üretimi gerçekleştirildi. İlimize iletilmek üzere spor malzemelerini taşıyan tır Çanakkale'de heyecan ile karşılanmış olup Çağlar Kaynak Basketbol Sahası'nda gerçekleştirilen karşılama töreninde spor malzemeleri büyük bir ilgi ile sergilendi.

Karşılama törenine; Vali İlhami AKTAŞ, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İSKENDEROĞLU, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer KALKAN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ferhat YILMAZ, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Muhammet MERMER, Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri ile yöneticileri, sporcu gençler ile aileleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'mızın okunmasının ardından başlayan karşılama töreninde, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer KALKAN tarafından bir konuşma gerçekleştirildi.

Ardından Çanakkale Boğazgücü Spor Kulübü sporcuları ve Özel Sporcular tarafından yapılan basketbol gösteri maçı izlendi.

Programda açıklamalarda bulunan Vali İlhami AKTAŞ "Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde, emirleri ile başlayan "Spor Aşkı Engel Tanımaz" faaliyeti, Gençlik ve Spor Bakanlığımız'ın koordinesinde Çanakkale'mize özel eğitim okullarına, farklı engel gruplarının kullanımına sunmak üzere üretilmiş spor malzemelerini taşıyan dolu bir tır geldi. Özel eğitim kurumlarımızda bulunan farklı gereksinimli bireylerimizi sporla tanıştıracak, aktif olarak spor yapan gençlerimizin ise gelişimlerine katkı sağlayarak gerek yurt içinde gerek yurt dışında, önümüzdeki dönemlerde düzenlenecek müsabakalarda daha çok Çanakkaleli sporcuyu göreceğimize inanıyor, "Spor Aşkı Engel Tanımaz" projesi kapsamında özel eğitim okullarına, farklı engel gruplarının kullanımına sunmak üzere üretilmiş spor malzemelerinin İlimize gönderilmesinden dolayı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'a ve Sayın Bakanlarımız'a Çanakkaleli vatandaşlarımız adına teşekkürlerimi arz ediyorum. Bu malzemeleri kullanacak olan öğretmenlerimize ve öğrencilerimize de başarılar diliyorum." dedi.

"Spor Aşkı Engel Tanımaz" projesi kapsamında düzenlenen Milli Eğitim Bakanlığına bağlı 81 ilde 500 özel eğitim okulunda farklı engel gruplarının kullanımına sunmak üzere 27 bin 259 adet spor malzemesi üretilmiş olup ülkemizin dört bir yanına dağıtıma gönderildi. Bu kapsamda ilimizde bulunan Biga Çavuşköy Özel Eğitim Uygulama Okulu, Çan Zeynep Bodur Okyay Özel Eğitim Uygulama Okulu, Yenice 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Özel Eğitim Uygulama Okulu, Çanakkale Kepez Özel Eğitim Meslek Okulu ve Gelibolu Yahya Çavuş Görme Engelliler İlk ve Ortaokuluna toplam otuz kalemde 305 adet spor malzemesi teslim edilecektir.  

28-05-202228-05-202228-05-202228-05-202228-05-2022

Kayserili Ahmet Paşa Caddesi, Vilayet Binası, Kat 3 Çanakkale - (286)2171135 2171272 2172279 2171987 / Ek Bina (0286)2174693 2172965

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.