ÇANAKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SIFIR ATIK YARIŞMASINDA "İYİ UYGULAMA YAPAN OKUL" KATEGORİSİNDE KARŞIYAKA HACI FATMA BODUR MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNE ÇEVRE BERATI ÖDÜLÜ TAKDİM EDİLDİ

SIFIR ATIK YARIŞMASINDA

Millî Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğünce atık üretimini azaltmak ve geri dönüşümü teşvik etmek, çevreye duyarlılık ve farkındalık oluşturmak, yenilikçi çözümler geliştirmek amacıyla "Sıfır Atık Projesi" kapsamında " İyi Uygulama Yapan Okul " teması  ile Sıfır Atık Yarışması düzenlenmiştir.

Sıfır atık konusunda okul içinde yürüttüğü uygulamalar  ve çevre farkındalığı oluşturmak için okul dışında yürüttüğü çalışmalar ile yarışmaya katılan Karşıyaka Hacı Fatma Bodur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi "En İyi Uygulama Yapan Okul" kategorisinde Çanakkale İl Birincisi olarak Bakanlık düzeyinde devam eden yarışmada ilimizi temsil etmiştir. Atık Projesi kapsamında  yürüttüğü başarılı çalışmalar nedeniyle Karşıyaka Hacı Fatma Bodur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çevre Beratı ödülü almaya kazanmıştır.  

Çevre Beratı İl Milli Eğitim Müdürümüz Ferhat YILMAZ tarafından Karşıyaka Hacı Fatma Bodur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Bahar TOPÇU ÇELİK'e takdim edilmiştir. 

13-06-2024

Kayserili Ahmet Paşa Caddesi, Vilayet Binası, Kat 3 Çanakkale - (286)2171135 2171272 2172279 2171987 / Ek Bina (0286)2174693 2172965

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.