ÇANAKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SAYIN VALİMİZ İLHAMİ AKTAŞ'IN TEŞRİFLERİYLE "DÖNÜŞTÜR, ÜRET, OKUL BAHÇENİ YEŞERT" PROJESİ SERA AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

SAYIN VALİMİZ İLHAMİ AKTAŞ'IN TEŞRİFLERİYLE

Milli Eğitim Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen Eğitimde Rehberlik ve Destekleme Modeli (ERDEM) programına Türkiye çapında 1108 okul katılım sağlamış, Şehit Cemal Demir Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulumuz tarafından hazırlanan "Dönüştür, Üret, Okul Bahçeni Yeşert" projesinin de aralarında bulunduğu 137 okulun projesi kabul edilmiştir.  

İlimizi temsil etme hakkı kazanan Şehit Cemal Demir Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerimiz tarafından hazırlanan seranın açılışı bugün (9 Haziran 2022 Perşembe) Sayın Valimiz İlhami AKTAŞ'ın teşrifleri ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Ferhat YILMAZ, Müdür Yardımcımız Murat BÜYÜK, Şehit Cemal Demir Anadolu Lisesi ve Ortaokulu Müdürümüz Harun GÜMÜŞ, Proje Sorumlumuz Ceyda KARACA, öğretmenler ile öğrencilerimizin katılımları ile gerçekleştirilmiştir.

 

Okulumuzda öğrenim gören 50 öğrencimizin "Dönüştür, Üret, Okul Bahçeni Yeşert" adlı toplumsal sorumluluk ve gönüllülük proje kapsamında hazırladığı tohum sergisi, teknoloji stantı, QR kod çalışması stantı, afiş yarışmasında dereceye giren öğrencilerin eserlerinin sergilendiği stantı, şiir, kompozisyon ve resim yarışmasının finalistlerinin eserlerinin sergilendiği stantı, eTwinning'de matematik alanında yapılan çalışmalar ve proje kapsamında gerçekleştirilen çalışmaların fotoğraflarının sergilendiği köşeyi gezen Vali İlhami AKTAŞ; öğretmen ve öğrencilerimizden proje süreci ve çalışmaları ile ilgili bilgi aldı. Öğrencilerimize ve velilerimize çevre bilinci aşılamak, doğayı korumanın ve geri dönüşümün önemini anlatmak, toplumsal sorumluluk bilinci kazandırmak, temiz çevrenin önemi ile ilgili farkındalık sağlamak, sorumluluk ve takım çalışmasının önemini benimsetmek amacıyla hayata geçirilen "Dönüştür, Üret, Okul Bahçeni Yeşert" projesi protokol üyeleri tarafından yoğun ilgi gördü.

 

Şehit Cemal Demir Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu öğrencilerimiz tarafından ata tohumları kullanılarak domates, salatalık, biber, patlıcan, soğan ve marul ekiminin gerçekleştirildiği seranın kurdelesi Vali İlhami AKTAŞ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ferhat YILMAZ, protokol üyeleri, öğretmenler ve öğrencilerimiz tarafından kesilerek açılış gerçekleştirildi.

 

ERDEM programı kapsamında "Dönüştür, Üret, Okul Bahçeni Yeşert" projesini gerçekleştiren öğrencilerimiz ile yakından ilgilenen Vali İlhami AKTAŞ; proje, sergi ve seranın gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

09-06-202209-06-202209-06-202209-06-2022

Kayserili Ahmet Paşa Caddesi, Vilayet Binası, Kat 3 Çanakkale - (286)2171135 2171272 2172279 2171987 / Ek Bina (0286)2174693 2172965

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.