ÇANAKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖMER MART ORTAOKULU "OKULDAKİ ÇİFTLİK PROJESİ " KAPSAMINDA MEYVE FİDANLARINI TOPRAKLA BULUŞTURDU

ÖMER MART ORTAOKULU

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve İl Millî Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde "Okuldaki Çiftlik" projesi kapsamında "Mucize Görmek İstersen Bir Tohum Ek" sloganı ile Ömer Mart Ortaokulu öğrencileri meyve fidanlarını toprakla buluşturdu.   

Programa Valimiz Sayın  İlhami AKTAŞ, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail KAŞDEMİR, Orman Bölge Müdürü Enver DEMİRCİ, İl Millî Eğitim Müdürümüz Ferhat YILMAZ, İl Tarım ve Orman Müdürü Nazan TÜRKARSLAN, Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah DENİZ, Ömer Mart Ortaokulu Müdürü Mehmet AYDIN, Çanakkale Ticaret Borsası İlkokulu Müdürü Seçil AÇAR, Zübeyde Hanım Anaokulu Müdürü Bircan BÖYÜKMEDAR, ilgili kurumların şube müdürleri ile personeli, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. 

İl Tarım ve Orman Müdürü Nazan TÜRKARSLAN tarafından gerçekleştirilen konuşmanın ardından öğrencilerin tarım, orman, doğa ve doğal yaşam konularında farkındalık oluşturmaları, bilinçlenmeleri, aidiyet duygusu geliştirmelerini amaçlayan "Okuldaki Çiftlik" projesi kapsamında Orman Bölge Müdürlüğü ve İl Özel İdaresi katkıları ile Ömer Mart Ortaokulunda  hazırlanan alanda Valimiz Sayın İlhami AKTAŞ, protokol üyeleri ve öğrenciler tarafından 60 meyve fidanını toprakla buluşturuldu.   

Okuldaki Çiftlik Projesi kapsamında Ömer Mart Ortaokulunda gerçekleştirilen fidan dikimi programının hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür eden Valimiz Sayın İlhami AKTAŞ, etkinliğe katılan öğretmen, öğrenci ve velilerin Ramazan Bayramı'nı kutlayarak sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir bayram temennisinde bulundu.    

Okuldaki Çiftlik Projesi kapsamında gerçekleştirilen meyve fidanı dikimi programı fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

05-04-202405-04-2024

Kayserili Ahmet Paşa Caddesi, Vilayet Binası, Kat 3 Çanakkale - (286)2171135 2171272 2172279 2171987 / Ek Bina (0286)2174693 2172965

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.