ÇANAKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRLÜĞÜMÜZ TARAFINDAN "OKU-YORUM YAZI-YORUM" PROJESİ KAPSAMINDA KUTADGU BİLİG ZAMANA IŞIK TUTAN YAZAR YUSUF HAS HACİB İL PANELİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

MÜDÜRLÜĞÜMÜZ TARAFINDAN

Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün Türkiye'deki Sosyal Bilimler ve Fen Liseleri arasında düzenlediği Oku-Yorum Yazı-Yorum Projesi kapsamında 27.02.2024 tarihinde Çanakkale TOBB  Sosyal Bilimler Lisesi Konferans Salonu'nda Müdürlüğümüz Şube Müdürü Ahmet GÜNGÖR, Çan Fen Lisesi Müdürü İlhan ÖZKAN, Çanakkale Fen Lisesi Müdürü Murat KARAGÖZ, TOBB Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Selahattin DEMİRDAĞLI, proje danışman öğretmenleri ve proje öğrencilerinin katılımıyla "Kutadgu Bilig Zamana Işık Tutan Yazar Yusuf Has Hacib Paneli" gerçekleştirildi.   

Ayvacık Fen Lisesi, Biga İÇDAŞ Fen Lisesi, Çan Fen Lisesi, Çanakkale Fen Lisesi, Çanakkale TOBB Sosyal Bilimler Lisesi, Gelibolu Fen Lisesi ve Yenice Vali Muhterem İnce Fen Lisesinin katıldığı ve TOBB Sosyal Bilimler Lisesinin koordine ettiği panele ÇOMÜ Eğitim Fakültesi Türkçe Eğitimi Bölümü Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Yasemin UZUN tarafından akademik danışmanlık yapıldı. Çanakkale TOBB Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Selahattin DEMİRDAĞLI'nın konuşmalarının ardından Doç. Dr. Yasemin Uzun tarafından Panel açış konuşması gerçekleştirildi. Proje Koordinatörü Hilal KARAEFE UĞUR'un başkanlığında gerçekleşen  panelin 1. oturumunda eser üzerine yapılan araştırmalar ve incelemeler bildiri olarak öğrenciler tarafından dinleyicilere sunuldu.

2. oturuma  Çanakkale Fen Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Filiz TURAN, 3. oturuma ise Çanakkale TOBB Sosyal Bilimler Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni M. Nilay KARAÇAY tarafından başkanlık yapıldı. 

Doç. Dr. Yasemin UZUN danışmanlığında Çan Fen Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Bilgehan KEHA, Çanakkale TOBB Sosyal Bilimler Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni İsmail ÖZÇAKIR, Çanakkale TOBB Sosyal Bilimler Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni M. Nilay KARAÇAY ve Çanakkale TOBB Sosyal Bilimler Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Sevgi SARI'dan oluşan Seçici Kurul tarafından  panel sonunda  tüm oturumlarda sunulan bildiriler arasından Gelibolu Fen Lisesi öğrencisi Deha KAYKI'nın "Eserdeki karakterler, semboller, karakterlerin yeri ve önemi, sembollerle verilen mesajlar" başlıklı bildirisi birinci olarak seçildi. Katılan tüm panelistlere Katılım ve Teşekkür Belgeleri verilerek panel sonlandırıldı.

27-02-202427-02-202427-02-202427-02-202427-02-202427-02-2024

Kayserili Ahmet Paşa Caddesi, Vilayet Binası, Kat 3 Çanakkale - (286)2171135 2171272 2172279 2171987 / Ek Bina (0286)2174693 2172965

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.