MÜDÜRLÜĞÜMÜZ TARAFINDAN "KALBİMDEN TOPRAĞA, TOPRAKTAN ELİME" SERAMİK PROJESİ SERGİ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
![MÜDÜRLÜĞÜMÜZ TARAFINDAN](/meb_iys_dosyalar/2024_06/04195616_img20240604wa0019.jpg)
Müdürlüğümüze bağlı Mustafa Kemal İlkokulu ile ÇOMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi ve Çanakkale Seramikleri Araştırma ve Uygulama Merkezi (ÇASEM) paydaş kurumları olarak hayata geçirilen "Kalbimden Toprağa, Topraktan Elime" Seramik Projesi sergi açılışı 04.06.2024 Salı günü İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Sanat Galerisi'nde gerçekleştirildi.
Mustafa Kemal İlkokulu 2/D sınıfı öğrencilerinin toprak ve kil kullanarak oluşturdukları ürünlerle doğa ile bağ kurmaları ve kendilerini ifade etmelerini amaçlayan proje kapsamında düzenlenen sergide öğrencilerin ürettikleri eserler sergilendi.
"Kalbimden Toprağa, Topraktan Elime" Seramik Projesi sergi açılışına Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı ve Çasem Müdürü Yeşim ZÜMRÜT, Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Mehmet Uğur YAVUZ, Müdürlüğümüz Müdür Yardımcısı Hasan ERGÜVEN, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Hilal BAYAR, Mustafa Kemal İlkokulu Müdürü Mutlu ÖNDER, öğretmen ve öğrenciler katıldı.