ÇANAKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLİMİZDEN AİLE OKULU PROJESİNE YOĞUN İLGİ

İLİMİZDEN AİLE OKULU PROJESİNE YOĞUN İLGİ

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen "Aile Okulu Projesi" kapsamında veli eğitimlerine ilimizde yoğun ilgi gösterilmeye devam etmektedir. Müdürlüğümüze bağlı Halk Eğitimi Merkezlerimiz koordinesinde öğretmenlerimiz tarafından gerçekleştirilen eğitimlerle ulaştığımız veli sayısı bugün itibari ile 4.000'e yaklaşmış bulunmaktadır.

Velilerimiz Aile Okulu Projesi İçin Millî Eğitim Bakanlığına Teşekkür Ettiler

Aile içi iletişim becerileri, çatışma ve stres yönetimi, bilinçli ve güvenli teknoloji kullanımı, bağımlılıkla mücadele, sosyal duygusal beceri gelişimi, akran ilişkileri, ahlaki gelişim, sağlıklı beslenme ve fiziksel aktiviteler konularında ilimizde eğitim alan velilerimiz; çocuklarına daha faydalı olabilmek adına hayat boyu eğitim diyerek tüm velileri okullarımızda gerçekleşen eğitimlere davet ettiler. Kendi yaşantılarında olumlu yönde gelişme yaşadıklarını ifade eden velilerimiz bu projeyi gerçekleştiren Bakanlığımız başta olmak üzere tüm yöneticilere ve öğretmenlere teşekkür ettiler. 

Tüm Velilerimizi Aile Okulu Projesi Veli Eğitimlerine Bekliyoruz

Çanakkale İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak; Covid-19 salgınının günlük yaşam tarzını değiştirmesi sonucu artan kaygı, uzaktan eğitim çalışmaları nedeniyle öğrencilerin okuldan uzak kalmaları sonucu okula karşı tutum ve algıların olumsuza dönmeye başlaması, sosyal ve duygusal gelişimin yavaşlaması, öğrencilerin kamu politikalarının uygulanma hizmetinden mahrum kalmaları, salgın sürecinde aile bireylerinin evde televizyon, bilgisayar, telefon ve internette geçirdikleri sürenin artması ve aile içi muhabbet ve sorumluluğun azaldığının tespit edilmesi vb. ortaya çıkan sorunları öğretmen, veli ve öğrenci işbirliği ile aşabilmek, bu sorunlarla baş edebilmenin yollarını hep birlikte bulabilmek için tüm velilerimizi Aile Okulu Projesi veli eğitimlerine davet ediyor, okullarımıza başvuru için bekliyoruz.

26-12-202226-12-2022

Kayserili Ahmet Paşa Caddesi, Vilayet Binası, Kat 3 Çanakkale - (286)2171135 2171272 2172279 2171987 / Ek Bina (0286)2174693 2172965

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.