ÇANAKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ FERHAT YILMAZ'IN "15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ" MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ FERHAT YILMAZ'IN

Çanakkale'de namusu çiğnetmeyen bir neslin torunları olarak 15 Temmuz 2016 gecesinde de hain oluşumlara aynı irade, iman ve güç ile aynı cevabı verdik. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın kararlılığı ve aziz milletimizin vatan sevgisi ile şanlı "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" destanını tarih sayfalarımıza nakşettik. İman ve vatan sevgisinin her şeyin üstünde olduğunu, inançla çarpan yüreklerin yenilmezliğini destansı kahramanlıklarımızla bir kez daha kanıtladık.

Çanakkale ruhu ile kazandığımız zaferler Demokrasi ile taçlanmış, ezelden beri bağımsız yaşayan aziz milletimiz, hainlere milli iradesi ile gerekli cevabı en sert şekilde 15 Temmuz Gecesi vermiştir. Asım'ın Nesli misali yetiştirdiğimiz Koca Seyit'ler, Ömer HALİSDEMİR'ler canını ortaya koymuş; Çanakkale'de olduğu gibi vatanı uğruna hainlere geçit vermemiştir. Böyle şanlı bir ecdada sahip gençlerimiz; ülkemizin adını sanatta, sporda, bilimde duyurarak milli benliğimizin izinde milli üretimleri ile hainlere hiçbir alanda göz açtırmayacak ve Türkiye Cumhuriyeti'mizi ilelebet yaşatacaktır. Eğitim ailesi olarak yetiştirdiğimiz gençlerimize bu uğurda çok güveniyoruz, Demokrasimizi emin ellere emanet ediyoruz.

Bu duygularla, Çanakkale'de ortaya çıkan aynı ruhla vatan uğruna canını siper eden 15 Temmuz Gecesi kahramanlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Barış ve birlik beraberlik içerisinde yaşamamızı sağlayan Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere vatan ve demokrasi için canını feda eden tüm şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyor; kahraman gazilerimize sağlık, sıhhat ve afiyetler diliyoruz.

 

Ferhat YILMAZ

İl Milli Eğitim Müdürü

Kayserili Ahmet Paşa Caddesi, Vilayet Binası, Kat 3 Çanakkale - (286)2171135 2171272 2172279 2171987 / Ek Bina (0286)2174693 2172965

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.