ÇANAKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ FERHAT YILMAZ'IN "29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI" KUTLAMA MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ FERHAT YILMAZ'IN

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Ya istiklal ya ölüm!" çağrısıyla tek bir yürek olup bu vatan toprağı için canlarını feda eden kahraman Türk milletinin şanlı zaferi Cumhuriyet'in 99. yılını kutlamanın heyecanı ve gururunu yaşıyoruz.

 

Cumhuriyet; her türlü zorluğa rağmen vatan sevgisi, hürriyet ve istiklal aşkıyla bağımsızlığa kavuşabilmek için inanç ve kararlılıkla elde edilmiş büyük bir zaferdir.

Cumhuriyet; varını yoğunu, canını feda eden atalarımızın en kıymetli emaneti, Türk milletine bırakılmış en büyük miras, vazgeçilmez bir değerdir. 

Cumhuriyet'in kazanımlarıyla donanmış, bastığı toprakların kıymetini bilen; tarihine, kültürüne, değerlerine sahip çıkan gençlerin sağlam adımlarla gelece yol alacağına, Cumhuriyeti nice bayramlara taşıyacağına yürekten inanıyoruz.

 

Cumhuriyet'imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere ebediyete irtihal etmiş tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle ve şükranla anıyoruz. Özgürlüğe ezelden sevdalı Türk ulusunun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyoruz.

 

Ferhat YILMAZ

İl Millî Eğitim Müdürü

 

Kayserili Ahmet Paşa Caddesi, Vilayet Binası, Kat 3 Çanakkale - (286)2171135 2171272 2172279 2171987 / Ek Bina (0286)2174693 2172965

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.