ÇANAKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ FERHAT YILMAZ'IN "24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ" MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ FERHAT YILMAZ'IN

Değerli Meslektaşlarım,

Asıl gayesi insan yetiştirmek olan böylesine kutsal bir mesleği icra etmenin onuru ve gururu ile 24 Kasım Öğretmenler Günü'müzü kutluyor, Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı ve minnetle anıyoruz. 

Milletleri kendi değerleri, inançları ve kültürleriyle yaşatabilmenin, özgür düşünce ile çağdaş uygarlıklara ulaştırabilmenin en güçlü ve etkili yolu eğitim ve öğretimdir. Bu sebepledir ki Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, savaş meydanlarında kazanılan zaferlerin ancak ve ancak eğitim öğretim ordusuyla kalıcı olacağını belirterek biz öğretmenlere büyük bir sorumluluk ve görev vermiştir. Geleceğimizin mimarı gençlerimize Türkiye Yüzyılı'nda bilgi ve beceriler kazandırmak, onları millî ve manevi değerlerine bağlı, tarihine ve kültürüne saygılı bireyler olarak yetiştirmek amacıyla bu kutsal görevi ülkemizin her yerinde büyük bir inanç ve emekle yerine getirmek azmindeyiz.   

Başöğretmen Anafartalar Kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Ben size taarruzu emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum." parolasıyla başlattığı, Türk Milleti'nin "Çanakkale Geçilmez" ruhuyla destanlar yazdığı bu kutsal topraklarda görev yapıyor olmaktan, 100. Yılı'na ulaştığımız Cumhuriyet'in yılmaz bekçileri olmaktan gurur duyuyoruz. Şehitler Diyarı Çanakkale'mizde büyük bir özveri ile görev yapan siz değerleri öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.  

İcra ettiğimiz mesleğin önemi ve değerini bilerek başta Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm eğitim şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor; meslektaşlarımızın 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyoruz.

 

Ferhat YILMAZ

İl Millî Eğitim MüdürüKayserili Ahmet Paşa Caddesi, Vilayet Binası, Kat 3 Çanakkale - (286)2171135 2171272 2172279 2171987 / Ek Bina (0286)2174693 2172965

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.