ÇANAKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ FERHAT YILMAZ'IN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ FERHAT YILMAZ'IN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

Millî egemenliğimizin sembolü Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 104. yıl dönümüne ulaşmanın gururu ile kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm milletimize ve Cumhuriyetin yegâne teminatı olan çocuklarımıza kutlu olsun.

Türkiye Büyük Millet Meclisi, bağımsızlık sevdasıyla yanan bir milletin millî iradesinin sembolü olmuş; aziz milletimizin geleceğe sağlam adımlarla yürümesini ve bugünlere ulaşmasını sağlamıştır. 23 Nisan 1920'de Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışı ile ortaya konulan bu sarsılmaz güç, esaret altında yaşayan diğer milletlerin bağımsızlık mücadelelerine de ilham olmuştur. Bugün, Türk Milleti'nin egemenliğinin ilan edilişinin gururu ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından tüm dünya çocuklarına armağan edilen ilk ve tek bayramın coşkusunu bir arada yaşıyoruz.  

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, kahraman bir milletin çocuklarına duyduğu güvenin ve inancın simgesidir. Sizler, Çanakkale'yi geçilmez kılan kahraman bir ecdadın varisleri, geleceğimizin mimarı olarak ülkemizi her alanda büyük başarılara ulaştıracak; şanlı bayrağımızı aziz şehitlerimizin kanıyla sulanmış kutsal vatan toprağında gururla dalgalandıracaksınız. 

Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun 104. yıl dönümü vesilesiyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor; geleceğimizin teminatı sevgili çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı büyük bir coşkuyla kutluyoruz. 

 

Ferhat YILMAZ

İl Millî Eğitim Müdürü

Kayserili Ahmet Paşa Caddesi, Vilayet Binası, Kat 3 Çanakkale - (286)2171135 2171272 2172279 2171987 / Ek Bina (0286)2174693 2172965

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.