ÇANAKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ FERHAT YILMAZ'IN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ FERHAT YILMAZ'IN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

19 Mayıs 1919, Türk Milleti'nin özgürlük ve bağımsızlık mücadelesinin ilk adımıdır. Varlığına kastedenlere karşı millî iradenin, birlik ve beraberlik ruhunun, güçlü bir inancın uyandığı gündür. Türk'ün kutlu davasını fiilen başlattığı bu gün, Samsun'dan başlayarak Havza, Amasya, Erzurum, Sivas ve Ankara'ya oradan da tüm vatana yayılmıştır. "Ya istiklâl ya ölüm!" parolasıyla topyekûn bir dirilişe dönüşen bu mücadele, Çanakkale'de yükselen bağımsızlık ruhunu 19 Mayıs 1919'da ete kemiğe büründürmüş, Türk Milleti'nin sonsuza kadar sürecek olan kutlu davasının yol haritasını çizmiş ve Türk Milleti'nin ana yurdunun Anadolu olduğunu tüm dünyaya duyurmuştur. 

Sevgili Gençler, 

Sizin inancınız, azminiz ve millî değerler etrafında gösterdiğiniz birlik ve beraberlik, ülkemizi her alanda daha da ileri seviyelere taşıyacaktır. Bu güzel ülke size emanettir. Sizlere verilmiş olan bu kıymetli hediyeyi, yüzyıl önceki ruh ve inançla geleceğe taşıyacağınıza, bilimde ve teknolojide çağın üstüne çıkmış bir Türkiye inşa edeceğinize, vatan, bayrak ve millet sevgisini her şeyin üstünde tutacağınıza inanıyoruz. Bu yolda yürürken tek rehberiniz her zaman akıl ve bilim olacaktır. 

Bu anlamlı günde, 105 yıl önce bağımsızlık mücadelemizin ilk adımını atan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklâl Mücadelemizin bütün kahramanlarını ve eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'mızı kutluyorum.

 

Ferhat YILMAZ

İl Millî Eğitim Müdürü

Kayserili Ahmet Paşa Caddesi, Vilayet Binası, Kat 3 Çanakkale - (286)2171135 2171272 2172279 2171987 / Ek Bina (0286)2174693 2172965

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.