ÇANAKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ FERHAT YILMAZ'IN "19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI" KUTLAMA MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ FERHAT YILMAZ'IN

19 Mayıs 1919, millî mücadele ruhunun umut ve inanç yüklü Bandırma vapuru ile Samsun'dan başlayıp Anadolu'ya dalga dalga yayıldığı, Türk Milleti'nin "Ya istiklal ya ölüm!" emriyle özgürlük ateşini Samsun'dan Sakarya'ya, Metristepe'den Duatepe'ye, Kocatepe'den Dumlupınar'a ulaştırdığı gündür. Özgürlüğü kendine karakter edinmiş, kahramanlıklarla dolu bir tarihe sahip yüce Türk Milleti'nin bağımsızlık mücadelesini başlattığı bu şanlı günün 104. yıl dönümüne ulaşmanın gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Samsun'dan yayılan özgürlük ateşi, kahraman askerimizin şaha kalkması ile bir destana dönüşmüştür. Bir ve beraber olmaya ant içen Türk Milleti, tarihin sayfalarına yazdığı bu şanlı destanla Samsun'dan Havza'ya, Havza'dan Amasya'ya, Amasya'dan Erzurum'a, Erzurum'dan Sivas'a ulaşmış, "Ulusal sınırlar içinde vatan bir bütündür, parçalanamaz. Ulusu yine ulusun azim ve kararı kurtaracaktır." gerçeğini tüm dünyaya haykırmıştır.   

Sevgili Gençler,   

Zorluklar ve yokluklar içinde büyük bir kararlılık ve kahramanlıkla kazanılmış bu kutlu kurtuluş mücadelesinde aziz şehitlerimizin kanıyla yoğrulan bu topraklarda kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Ezelden beri hürriyet sevdalısı olan bir ecdadın varisleri olarak sizlere emanet edilmiş bu şanlı vatan toprağını yüzyıl önceki yüce ruh ve inançla koruyacağınıza; Türkiye Yüzyılı'nda akıl ve bilim rehberliğinde yılmadan çalışıp yüreğinizdeki bayrak ve millet sevgisiyle güçlü yarınlara ulaşacağınıza gönülden inanıyoruz.   

Bu anlamlı günde, 104 yıl önce bağımsızlık mücadelemizi başlatan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklâl Mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, Cumhuriyetimizin emanetçileri, yarınlarımızın umudu gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum.

 

Ferhat YILMAZ 

İl Millî Eğitim Müdürü

Kayserili Ahmet Paşa Caddesi, Vilayet Binası, Kat 3 Çanakkale - (286)2171135 2171272 2172279 2171987 / Ek Bina (0286)2174693 2172965

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.