ÇANAKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLî EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ FERHAT YILMAZ'IN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

İL MİLLî EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ FERHAT YILMAZ'IN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

19 Mayıs 1919 şanlı tarihimizin önemli dönüm noktalarından biridir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde ilelebet istiklâl için Samsun'da ilk adım atılmış; Samsun'da başlayan ilk adım sonucunda vatan sevgisi dolu yürekler İstiklâl Savaşı'nda eşsiz bir zafer kazanmıştır.

Tarihi kahramanlıklar ve destanlar ile dolu ecdadımızın izinde gençlerimiz kazandıkları başarılarla her daim göğsümüzü kabartıyor; sanat, spor ve bilim gibi çok farklı alanlarda ülkemizin adını duyuruyor, millî benliğimizin özünde kendilerini çok yönlü geliştiriyor ve kendilerine armağan edilen 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı hak ettiklerini her fırsatta aziz milletimize gösteriyor. Geçmişte olduğu gibi gelecekte de ülkemiz gençlerimizin iman, inanç ve vatan sevgisi dolu yüreklerine emanet.

Aydınlık yarınlarımızı vatansever gençlerimize emanet etmiş olmanın verdiği huzurla 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı en içten duygularımla kutluyor; Bandırma Vapuru'nda başlayan bu meşakkatli ve kutlu zafer yolculuğunun vesilesi ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk 'ün komutasında vatan sevgisiyle canlarını ortaya koyan tüm gazilerimizi ve şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

 

Ferhat YILMAZ

İl Millî Eğitim Müdürü 

Kayserili Ahmet Paşa Caddesi, Vilayet Binası, Kat 3 Çanakkale - (286)2171135 2171272 2172279 2171987 / Ek Bina (0286)2174693 2172965

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.