ÇANAKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ FERHAT YILMAZ'IN 18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ'NİN 109. YIL DÖNÜMÜ MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ FERHAT YILMAZ'IN 18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ'NİN 109. YIL DÖNÜMÜ MESAJI

Türk Milleti'nin üstün cesaretinin ve kahramanlığının destanlaştığı 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 109. yıl dönümüne bu aziz topraklarda ulaşmanın mutluluğunu yaşıyor; şanlı ecdadımızın bize bıraktığı bu mirasla gurur duyuyoruz.   

Çanakkale; tek yürek olup yedi düvele karşı onurlu ve kararlı duruşu ile tarihe meydan okuyan Seyit Onbaşı'nın, Ezineli Yahya Çavuş'un, 57. Alay'ın, aşını cephedeki Mehmetçik'e gönderen Türk kadınının, henüz on beşindeki kınalı kuzuların, bağımsız bir vatan için göğüs göğüse çarpışan nice adsız kahramanın Anafartalar Kahramanı Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde adını tarihe altın harflerle yazdırdığı bir destanın adıdır.   

Sevgili gençler, böylesine büyük destanlar yazdıran "Çanakkale geçilmez" ruhunu sadece ecdadımızın aziz bir hatırası olarak değil çağdaş yarınlara yürüyüşümüzün en güçlü ilham kaynağı olarak göreceğinize ve şanlı bayrağımızı aziz şehitlerimizin emaneti olan bu kutsal topraklarda sonsuza kadar dalgalandıracağınıza yürekten inanıyoruz.   

Bu inançla aziz milletimizin diriliş çağrısı olan Çanakkale Deniz Zaferi'nin 109. yıl dönümüne ulaşmanın gururunu ve mutluluğunu bizlere yaşatan, gösterdiği üstün mücadele gücü, inanç ve azimle bu toprakları vatan kılan başta Anafartalar Kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e ve aziz şehitlerimize şükranlarımızı sunuyor; onları rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz.

 

Ferhat YILMAZ

İl Millî Eğitim Müdürü

Kayserili Ahmet Paşa Caddesi, Vilayet Binası, Kat 3 Çanakkale - (286)2171135 2171272 2172279 2171987 / Ek Bina (0286)2174693 2172965

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.