ÇANAKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ FERHAT YILMAZ'IN "15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLÎ BİRLİK GÜNÜ" MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ FERHAT YILMAZ'IN

Vatan ve millet sevgisiyle tarih boyunca el ele, omuz omuza bağımsızlığı için her türlü güce ve tehlikeye en zor şartlar altında büyük bir azim ve kararlılıkla göğüs geren aziz milletimiz, 15 Temmuz'da yine tek yürek olmuş, gösterdiği kahramanlıkla tarihin şanlı sayfalarına bir yenisini eklemiştir. 

15 Temmuz, mazisi şanlı kahramanlıklarla dolu milletimize kurtuluş mücadelesindeki sarsılmaz inancı, millî birlik ve beraberliğin simgesi Çanakkale ruhunu hatırlatmış; bu ruhla Ömer Halisdemirler, Cemal Demirler canını ortaya koymuş; Çanakkale'de olduğu gibi hainlere geçit vermemiştir. 

15 Temmuz'da bir demokrasi tarihi yazanlar, bağımsızlığı kendine karakter edinmiş, şanlı bir ecdadın varisleri olarak millî birlik ruhu ile yine destanlar yazabileceğimizi bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir. 

Bu tarihi şuurla gençlerimizin vatan toprağının kıymetini bilerek ay yıldızlı bayrağı gurur ile dalgalandıracağına; ilimde, sanatta ve sporda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine; demokrasiye ve Cumhuriyete sahip çıkacağına yürekten inanıyoruz.   

Bu inançla başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere vatan ve demokrasi için canını feda eden 15 Temmuz kahramanlarımızı ve tüm şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyor; kahraman gazilerimize sağlık ve sıhhat diliyoruz.

 

Ferhat YILMAZ

İl Millî Eğitim Müdürü

Kayserili Ahmet Paşa Caddesi, Vilayet Binası, Kat 3 Çanakkale - (286)2171135 2171272 2172279 2171987 / Ek Bina (0286)2174693 2172965

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.