ÇANAKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ FERHAT YILMAZ'IN "12 MART İSTİKLÂL MARŞI'NIN KABULÜ VE MEHMET ÂKİF ERSOY'U ANMA GÜNÜ" MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ FERHAT YILMAZ'IN

Bugün, hürriyete sevdalı Türk Milleti'nin millî birlik ve beraberlik ruhu ile ortak iradesinin, ortak mücadelesinin bir ürünü olan bağımsızlığımızın sembolü İstiklal Marşımızın millî marş olarak kabul edilişinin 102. yıl dönümüne ulaşmanın mutluluğu ve gururunu yaşıyoruz. Binlerce yıllık medeniyetimizi,  şanlı tarihimizi, vatan ve hürriyet sevdamızı İstiklal Marşı ile mısralara bir hattat gibi nakşeden Millî Şairimiz Mehmet Âkif Ersoy'u saygı ve minnetle yâd ediyoruz.

Türk'ün ateşle imtihan edildiği o mücadele günlerinde fikirleri ve eserleri ile milletine birlik ve beraberliği, umudu ve inancı aşılayan Mehmet Âkif Ersoy; milletvekili, gazeteci, veteriner hekim ve şair olmakla birlikte hak ettiği ödülü aziz milletine bağışlayacak kadar da yüce gönüllü bir düşünce adamıdır. Millî mücadele günlerinde büyük bir hissiyatla kaleme alınan, her dizesi ile o günlerin tarihî bir belgesi, kurtuluşun destanı olan İstiklal Marşı, bu yüce gönüllü şairin Türk Milleti'ne sunduğu en değerli hediyedir. Aziz milletimiz; kendisine armağan edilen bu eşsiz marşın her bir kıtasını milletinin ortak sesi olarak vatan topraklarında gururla söyleyecek, vatan sevdası ve bağımsızlık aşkıyla yanan bu milletin değer ve inançlarını dünden bugüne, bugünden yarına taşıyarak Türk Milleti'ni ilelebet var edecektir. 

Bu düşüncelerle İstiklal Marşımızın kabulünün 102. yıl dönümünün milletimize hayırlı olmasını diliyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal Marşı Şairimiz Mehmet Âkif Ersoy olmak üzere, Çanakkale ve İstiklal Savaşımızın şehit ve gazilerini saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.

 

Ferhat YILMAZ

İl Millî Eğitim Müdürü

Kayserili Ahmet Paşa Caddesi, Vilayet Binası, Kat 3 Çanakkale - (286)2171135 2171272 2172279 2171987 / Ek Bina (0286)2174693 2172965

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.