ÇANAKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ FERHAT YILMAZ'IN "12 MART İSTİKLAL MARŞI'NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA GÜNÜ" MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ FERHAT YILMAZ'IN

Millî Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un Türk Milleti'nin bağımsızlık sevdasını, inanç ve değerlerini, umut ve azmini nakış nakış işlediği mısralarla anlattığı İstiklal Marşı'mızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından millî marş olarak kabul edilişinin 103. yıl dönümüne ulaşmanın gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Mehmet Akif Ersoy; hürriyet aşkı ile yanan bir milletin kurtuluş mücadelesini tüm ruhuyla hissetmiş; İstiklal Marşı'mızda şiirle tarihi, duygu ile düşünceyi bir araya getirerek Türk Milleti'nin ortak inancını ve azmini destanlaştırmıştır. 

Bizler, bu müstesna şair ve düşünce adamını anlamak, millî ve manevi değerlerimize sahip çıkmak, onun eserlerinde belirttiği gibi Asım'ın Nesli olmak azim ve kararlılığındayız.  

Bağımsızlığımızın sembolü İstiklal Marşı'mızı milletimizin ortak sesi, ortak vicdanı olarak gururla okuyabilmemiz, şanlı bayrağımızı göklerde sonsuza dek dalgalandırabilmemiz için bu kutsal vatanı bizlere emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Hakk'ın Sesi Mehmet Akif Ersoy'u ve aziz şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.

 

Ferhat YILMAZ

İl Millî Eğitim Müdürü

Kayserili Ahmet Paşa Caddesi, Vilayet Binası, Kat 3 Çanakkale - (286)2171135 2171272 2172279 2171987 / Ek Bina (0286)2174693 2172965

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.