ÇANAKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ FERHAT YILMAZ'IN 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ FERHAT YILMAZ'IN 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

Vefatının 85. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz.

Vatan sevgisi, kahramanlığı, cesareti ve ileri görüşlülüğü ile örnek bir lider olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e ve onun liderliğinde Türk Milleti'nin var olma mücadelesinde destanlar yazdırmış böylesine kahraman bir ecdada minnet duyuyoruz. Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ve aziz milletimizin inanç, azim ve karalılık ile kurdukları Cumhuriyetimizin 100. Yılı'nda şehitler diyarı Çanakkale'de yaşıyor olmanın gururu ile çağdaş yarınlara yol alıyoruz. 

Türkiye Cumhuriyeti'nin daha nice yüzyıllar yaşaması, kutsal vatan topraklarında ay yıldızlı bayrağın sonsuza dek dalgalanması; Atatürk'ü anlamak, tarihine, kültürüne sahip çıkmakla olacaktır. Gücünü şanlı tarihinden alan Türk gençliği, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde kahraman ecdadımızın uğruna canlar feda ettiği kutsal vatan toprağını bilimin ışığında ilelebet yüceltecektir. 

Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün en büyük eserimdir dediği Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. Yılı'na ulaştığımız Türkiye Yüzyılı'nda Cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bu topraklar için canlarını feda eden kahraman şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

 

Ferhat YILMAZ

İl Millî Eğitim Müdürü

Kayserili Ahmet Paşa Caddesi, Vilayet Binası, Kat 3 Çanakkale - (286)2171135 2171272 2172279 2171987 / Ek Bina (0286)2174693 2172965

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.