İl Millî Eğitim Müdürü Zülküf Memişin 10 Kasım Atatürkü Anma Günü Mesajı
![İl Millî Eğitim Müdürü Zülküf Memişin 10 Kasım Atatürkü Anma Günü Mesajı](/meb_iys_dosyalar/2015_11/k_09182700_10kasim.jpg)
Fikir ve eylem insanı olarak insanlık tarihinin unutulmazları arasında yer alan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mirasını sonsuza dek yaşatmak; O’nun düşüncelerini, ilke ve devrimlerini tüm yönleriyle gelecek kuşaklara anlatmakla ve aydınlattığı yolda doğruluktan, eşitlikten, adaletten vazgeçmeden yürüyen; birlik ve beraberlik ruhu içinde emanetlerine sahip çıkan genç nesiller yetiştirmekle mümkündür. Atatürk´ü anmanın ve anlamanın en güzel yolu budur.
Bugün bu sorumluluğu içimizde bir kez daha hissederek; ebediyete intikal edişinin 77. yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü, onun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı´nın tüm kahramanlarını bir kez daha şükranla ve rahmetle anıyoruz.
Zülküf MEMİŞ
Çanakkale Milli Eğitim Müdürü