ÇANAKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ FERHAT YILMAZ'IN CUMHURİYETİN 100. YILI MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ FERHAT YILMAZ'IN CUMHURİYETİN 100. YILI MESAJI

Hürriyete ezelden sevdalı bir milletin Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde tek yürek olup bu vatan toprağı için canlarını feda ederek kurdukları Cumhuriyetimizin 100. Yılı'na ulaşmanın heyecanı ve gururunu yaşıyoruz.

Tarihte eşine ender rastlanan bir bağımsızlık mücadelesi olan Kurtuluş Savaşı, aziz Türk Milleti'nin yediden yetmişe, kadınıyla erkeğiyle vatan topraklarını kahramanca savunduğu var olma savaşıdır. Cumhuriyet, milletçe el ele verdiğimiz var olma savaşı ile yeniden dirilişin sembolü, kahraman milletimizin zorlu mücadeleler sonunda ulaştığı değerlerin zirvesidir.

Milletimizin şanlı tarihinin en büyük değeri olan Cumhuriyetimizin 100. Yılı'na ulaştığımız Türkiye Yüzyılı'nda ecdadımızın bizlere emanet ettiği bu toprakların kıymetini bilerek milletini bilimin ışığında nice yüzyıllara ulaştırmak, Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak azim ve kararlılığında olan bir nesle sahip olmaktan gurur duyuyoruz. 100 yıldır ışıldayan, milletimizin geleceğini aydınlatan Cumhuriyetimizin yılmaz bekçileri olarak bilimde, sanatta, sporda elde edeceğiniz başarılarla milletimizin aydınlık yarınları olacağınıza yürekten inanıyoruz.

Bu inançla başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere istiklâl mücadelemizin tüm kahramanlarını ve aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve saygıyla anıyor; 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'mızı ve Cumhuriyetimizin 100. Yılı'nı coşkuyla kutluyoruz.

 

Ferhat YILMAZ

İl Millî Eğitim Müdürü

Kayserili Ahmet Paşa Caddesi, Vilayet Binası, Kat 3 Çanakkale - (286)2171135 2171272 2172279 2171987 / Ek Bina (0286)2174693 2172965

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.