ÇANAKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZ "YAYALARA ÖNCELİK DURUŞU, HAYATA SAYGI DURUŞU"NDA

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZ

İçişleri Bakanlığının "Trafikte Her Yıl Daha İyiye" mottosu doğrultusunda "Yayalara Öncelik Duruşu, HAYATA SAYGI DURUŞU" sloganıyla trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek ve sürücü duyarlılığını artırmak amacıyla düzenlediği etkinlik Vali İlhami AKTAŞ'ın katılımı ile gerçekleştirildi.

Trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması amacı ile 81 ilde düzenlenen etkinliğe Çanakkale İl Emniyet Müdürü Faruk KARADUMAN, İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb. Sadi AKMAN, İl Millî Eğitim Müdürümüz Ferhat YILMAZ, Müdürlüğümüz Şube Müdürleri Hasan ERGÜVEN ve Bilal BİLEN, Barbaros Hayrettin Paşa İlkokulu Müdürü Suat ÜRÜT, öğretmenler, öğrenciler, vatandaşlar, İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Ekipleri ve İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Ekipleri katıldı.

Trafik polisleri ve jandarma trafik ekipleri tarafından yaya geçidinde uygulama yapılarak sürücülerin bilgilendirildiği etkinlikte Vali İlhami AKTAŞ, öğrencilerle Barbaros Hayrettin Paşa İlkokulu önünde bulunan yaya geçidinde beyaz şeritlerden ortadaki şeridi kırmızıya boyadı. Vali İlhami AKTAŞ, trafikte yaya önceliği konusunda farkındalığı artırmak, yaya ve okul geçitlerindeki sürücüleri uyararak sürücülerin dikkatlerini daha üst düzeye çıkarmayı hedeflediklerini, önceliğin yayalarda olduğunu belirterek sürücülere bilgilendirici broşür ve düdük dağıttı.

"Trafik konusunda farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Yayalar kırmızı çizgimiz." diyen Vali İlhami AKTAŞ, İçişleri Bakanımız Süleyman SOYLU'nun öncülüğünde Türkiye'de olduğu gibi Çanakkale'mizde "Yayalara Öncelik Duruşu, HAYATA SAYGI DURUŞU" sloganıyla bu konuda hassasiyet gösteren vatandaşlarımıza teşekkür etti.

29-09-202229-09-202229-09-2022

Kayserili Ahmet Paşa Caddesi, Vilayet Binası, Kat 3 Çanakkale - (286)2171135 2171272 2172279 2171987 / Ek Bina (0286)2174693 2172965

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.