ÇANAKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZ "TEMEL EĞİTİMDE DEMOKRASİ KÜLTÜRÜNÜN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ KAPANIŞ TÖRENİ VE ULUSLARARASI KONFERANSI"NA KATILDI

İL MİLLÎ EĞİTİM EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZ

Türk eğitim sisteminde temel hak ve özgürlüklerin yanı sıra evrensel temel değerlere uygun bir demokratik okul kültürünün yerleştirilmesi amacıyla Avrupa Birliği ve Avrupa Konseyi ortak finansmanıyla T.C. Millî Eğitim Bakanlığı ve Avrupa Konseyi iş birliğinde yürütülen "Temel Eğitimde Demokrasi Kültürünün Güçlendirilmesi Projesi Kapanış Töreni ve Uluslararası Konferansı" Ankara'da gerçekleştirildi.


Konferansa Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk KAYMAKÇI, Temel Eğitim Genel Müdürü Tuncay MORKOÇ, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Temsilcisi Nikolaus Meyer LANDURT, Merkezi Finans ve İhale Birimi Başkanı Barbaros Murat KÖSE, Avrupa Konseyi İş Birliği ve Kapasite Geliştirme Bölümü Başkanı Sarah KEATING, projenin yürütüldüğü 10 pilot ilin Millî Eğitim Müdürleri, 110 pilot okulda görev yapan öğretmen ve yöneticiler, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşları temsilcileri, ulusal ve uluslararası uzmanlar, Avrupa Konseyinin eğitim alanında üye ülkelerde yürüttüğü çeşitli projelerden ve Avrupa Konseyi üye devletlerinin Eğitim Bakanlıklarından temsilciler de katılım sağladı. Konferans, Avrupa Konseyi İş Birliği ve Kapasite Geliştirme Bölümü Başkanı Sarah KEATING 'in açılış konuşmalarıyla başladı.


Projenin sonuçları ve öne çıkan kazanımlarına ilişkin iyi örneklerin sergilendiği sunumların yer verildiği konferansa 10 pilot ilden biri olan Çanakkale'den İl Millî Eğitim Müdürümüz Ferhat YILMAZ, Müdürlüğümüz Şube Müdürü Bilal BİLEN, AR-GE Öğretmenimiz Yonca İNCE ve 11 okulumuzda görev yapan idareci ve öğretmenler katıldı.

10 ilden "İyi Uygulama Örnekleri"nin katılımcılarla paylaşıldığı konferansın öğleden sonraki oturumlarında Çanakkale İl Millî Eğitim Müdürlüğümüze bağlı Cevatpaşa Ortaokulu "Açık Sınıf Uygulaması Eğitiminde İyi Örnekler" sunumunu gerçekleştirdi.

22-09-202222-09-202222-09-2022

Kayserili Ahmet Paşa Caddesi, Vilayet Binası, Kat 3 Çanakkale - (286)2171135 2171272 2172279 2171987 / Ek Bina (0286)2174693 2172965

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.