Elektronik sınav (e-Sınav) uygulaması Çanakkalede hayata geçirildi.
![Elektronik sınav (e-Sınav) uygulaması Çanakkalede hayata geçirildi.](/meb_iys_dosyalar/2018_05/04163821_01.jpg)
MTSK sınavlarında basılı evrak kullanılmaksızın sınav uygulama ve değerlendirilmesine ilişkin her türlü işlemin elektronik ortamda ve bilgisayarlar aracılığıyla yapıldığı ortam olan e-Sınav Salonu Çanakkale’de hizmet vermeye başlamıştır.
MTSK müdürlüğüne kayıt yaptırarak sorumlu olduğu derslerin eğitimlerini tamamlayan tüm kursiyerler ile hâlen teorik sınavda sorumluluğu devam eden kursiyerler e-sınav başvurusu yapabilir.
30 Nisan 2018 Pazartesi günü 18:00 ‘da ilk oturum 20 adayın katılımı ile gerçekleşen sınavda; adaylar 50 soruya verilen 45 dakika süre içerisinde, dokunmatik ekranlarda sınavlarını başlatarak sorularını okuma ve cevaplama işleminden sonra sınav bitiminde sonuçlarını öğrenebilmişlerdir.