ÇANAKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇANAKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ MATEMATİK SEFERBERLİĞİ KAPSAMINDA "MATEMATİK ÖĞRETMENLERİNE AR/VR SANAL GERÇEKLİK VE ARTTIRILMIŞ GERÇEKLİK UYGULAMALARI EĞİTİMİ" GERÇEKLEŞTİRDİ

ÇANAKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ MATEMATİK SEFERBERLİĞİ KAPSAMINDA

Çanakkale İl Millî Eğitim Müdürlüğünün hazırlamış olduğu "Geleceğin Eğitim Teknolojileri ve Matematik Eğitimine Yansımaları" başlıklı projesi Güney Marmara Kalkınma Ajansı'ndan destek almaya hak kazandı.

Millî Eğitim Bakanlığının 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı'nda "Matematik Seferberliği" ilan etmesinin ardından Çanakkale İl Millî Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi GMKA'nın açmış olduğu teknik destek başvurularına "Geleceğin Eğitim Teknolojileri ve Matematik Eğitimine Yansımaları" başlığında proje başvurusu gerçekleştirdi. GMKA'nın projeyi kabul etmesinin ardından Çanakkale İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve GMKA arasında sözleşme imzalandı.

Proje kapsamında Çanakkale İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak 16 ayrı okulumuzdan belirlediğimiz 16 Matematik öğretmenine  "Sanal Gerçeklik ve Arttırılmış Gerçeklik Uygulamaları" üzerinden matematik öğretimi kursu verildi. AR/VR Sanal Gerçeklik ve Arttırılmış Gerçeklik uygulamaları eğitimi Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinden Doç Dr. Rıdvan ATA tarafından verildi. Matematiği soyut işlemler basamağından alarak somut işlemler basamağına indirgeyebilen ve öğrencilerin matematiği etkinliklerle ve deneylerle severek yapmasına imkân veren uygulamaları öğrenen öğretmenlerimizle matematik başarımızın artmasına katkı sağlanacaktır. 

Projede kursu alan öğretmenlerimiz, uygulamaları okullarında hemen kullanmaya başlayacaklar. Aynı zamanda kursu alan öğretmenlerimiz, kademeli aktarım modellemesi ile ilimizdeki diğer öğretmenlerimize eğitim vererek tüm öğretmenlerimizin uygulamayı faaliyete geçirmelerini sağlayacaktır.

Müdürlüğümüz Müdür Yardımcısı Hasan ERGÜVEN'in de ziyaret ettiği ilk eğitim kursları bugün başlamış olup 12 Mayıs Cuma gününe kadar Müdürlüğümüzün GMKA desteğiyle kurmuş olduğu "Sanal Gerçeklik ve Arttırılmış Gerçeklik Laboratuvarı"nda devam edecektir. 

 

09-05-202309-05-2023

Kayserili Ahmet Paşa Caddesi, Vilayet Binası, Kat 3 Çanakkale - (286)2171135 2171272 2172279 2171987 / Ek Bina (0286)2174693 2172965

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.