ÇANAKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇAN MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ İLE ETİLİ SERAMİK SANAYİİ A.Ş. ARASINDA MESLEKİ EĞİTİM İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

ÇAN MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ İLE ETİLİ SERAMİK SANAYİİ A.Ş. ARASINDA MESLEKİ EĞİTİM İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Çan Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile Etili Seramik Sanayii A.Ş. Arasında Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü imzalandı. Programa Çan Kaymakamı Mustafa GÜRDAL, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ferhat YILMAZ, Etili Seramik Fabrikası Yöneticilerinden İsmail TÜLEK, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar ÇAKIR ve Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Faruk AYDIN katıldı.

İmzalanan protokol kapsamında  Mesleki Eğitim Merkezinde eğitim ve öğretim gören öğrenciler, Etili Seramik Sanayii A.Ş.' de iş başı eğitimlerini gerçekleştirmeleri durumunda mezun olduklarında da Etili Seramik Sanayii A.Ş.'de işe başlayabileceklerdir.

Haftada 1 gün Mesleki Eğitim Merkezinde teorik eğitim alan öğrencilerimiz, 4 gün süre Etili Seramik Sanayii A.Ş.' de çalışıp asgari ücretin üçte biri kadar maaş alabileceklerdir.

Etili Seramik Sanayii A.Ş. çalışanlarından ilk ve ortaokulu mezunlarına kalfalık ve ustalık belgesi verilebilecektir. Ortaokul mezunları bu belgeleri alınca fark derslerini vererek meslek lisesi diplomasına sahip olabileceklerdir. Lise mezunları ise 27 haftalık Mesleki Eğitim Merkezi çalışma planı sonrasında ustalık belgesi ve alanında meslek lisesi diploması sahibi olabileceklerdir. 

27-07-202227-07-2022

Kayserili Ahmet Paşa Caddesi, Vilayet Binası, Kat 3 Çanakkale - (286)2171135 2171272 2172279 2171987 / Ek Bina (0286)2174693 2172965

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.