ÇANAKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAYRAMİÇ'TE "YÜREKLERDE AKİF, DİLLERDE HÜRRİYET" ŞİİR YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

BAYRAMİÇ'TE

Bayramiç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bayramiç Asımın Nesli Gençlik Derneği tarafından "Yüreklerde Akif Dillerde Hürriyet" temasıyla ilimiz genelinde yapılan İstiklal Şairimiz Mehmet Akif ERSOY'a şiir yazma yarışması ödül töreni Vali İlhami AKTAŞ'ın teşrifleriyle Bayramiç Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

Bayramiç Kaymakamı Alper TAŞ, Çanakkale Orman Bölge Müdürü Enver DEMİRCİ, Tarım ve Orman İl Müdürü Erdem KARADAĞ, Müdürlüğümüz Müdür Yardımcısı Recai KELEŞ, AK parti Bayramiç İlçe Başkanı Saadettin ARSLAN, Bayramiç İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet ETİK, Asımın Nesli Gençlik Derneği Başkanı Gökhan DEMİRSÖZ, öğrenciler, öğretmenler ve velilerin katıldığı ödül töreni Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent TURAN'ın mesajları ile devam eden ödül töreninde Bayramiç İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet ETİK ve Asımın Nesli Gençlik Derneği Başkanı Gökhan DEMİRSÖZ tarafından günün anlam ve önemine dair birer konuşma gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Bakanlığımızın belirlemiş olduğu 2022 Yılı "Yüreklerde Akif Dillerde Hürriyet" teması kapsamında il genelinde ortaokul ve lise öğrencilerimiz arasında gerçekleştirilen yarışmaya katılan 120 şiir arasından birincilik derecesi elde eden Lapseki Plevne Ortaokulu öğrencimiz Yiğit Emir YAZICI tarafından "Ya İstiklal Ya Ölüm"; Bayramiç Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerimiz Fatma TAPAR ve Muhammed Emin DEMİRKOL tarafından "18 Mart'tayım, Kurtuluştayım, Safahat'tayım, Ordunun Duası" şiirleri okundu.

Ardından Vali İlhami AKTAŞ, Bayramiç Kaymakamı Alper TAŞ, Bayramiç İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet ETİK ve Asımın Nesli Gençlik Derneği Başkanı Gökhan DEMİRSÖZ tarafından İstiklal Şairimiz Mehmet Akif ERSOY'a Şiir Yazma Yarışmasında dereceye giren öğrencilerimize ödülleri takdim edildi.

Vali İlhami AKTAŞ, milli şuurun oluşmasında büyük bir yere sahip olan İstiklal Marşı Şairimiz Mehmet Akif ERSOY'un hatırasının her vesile ile yaşatılmasının öneminden bahsetti. Vali İlhami AKTAŞ yarışmaya katılım sağlayan tüm öğrencilerimizi tebrik ederek yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti. 

14-06-2022

Kayserili Ahmet Paşa Caddesi, Vilayet Binası, Kat 3 Çanakkale - (286)2171135 2171272 2172279 2171987 / Ek Bina (0286)2174693 2172965

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.