ÇANAKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ARA TATİLİN BİTMESİNİN ARDINDAN VALİ İLHAMİ AKTAŞ IŞIKLAR MUHARREM YILMAZ ORTAOKULU VE KARACAÖREN İLKOKULUNU ZİYARET ETTİ

ARA TATİLİN BİTMESİNİN ARDINDAN VALİ İLHAMİ AKTAŞ  IŞIKLAR MUHARREM YILMAZ ORTAOKULU VE KARACAÖREN İLKOKULUNU ZİYARET ETTİ

Vali İlhami AKTAŞ, 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı'nın birinci dönem ara tatili sonrasında Işıklar Muharrem Yılmaz Ortaokulu ve Karacaören İlkokulunu ziyaret etti.


İl Millî Eğitim Müdürümüz Ferhat YILMAZ'ın da eşlik ettiği ziyarette Vali İlhami AKTAŞ, Işıklar Muharrem Yılmaz Ortaokulu Müdürü İbrahim ENGEL ve Karacaören İlkokulu Müdürü Abdulvasi ÇETKİN ile bir süre görüşerek okulların fiziki durumu ile eğitim durumu hakkında bilgi aldı.


Derslikleri gezerek öğrencilerle yakından ilgilenen Vali İlhami AKTAŞ, öğrencilere derslerine düzenli çalışmaları ve kitap okumaları tavsiyelerinde bulundu.


Ziyaretinde öğretmenlerle de bir araya gelen Vali İlhami AKTAŞ, eğitimin kalitesinin artırılması konusunda öğretmenlere büyük görevler düştüğünü belirterek öğretmen ve öğrencilere çalışmalarında başarılar diledi.


Okul ziyaretleri öncesinde Vali İlhami AKTAŞ, Işıklar Muharrem Yılmaz Ortaokulu önünde alınan trafik tedbirlerini inceleyerek görevli Jandarma personelinden alınan tedbirler ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Okullarına gelen öğrencilerle ve velilerle sohbet eden Vali İlhami AKTAŞ, trafik kurallarıyla ilgili uyarılarda bulunarak öğrencilere derslerinde başarılar diledi.
Alınan tüm tedbirlerin çocuklarımızın güvenliği için olduğunu belirten Vali İlhami AKTAŞ, İlimiz genelinde öğrencilerimizin huzur ve güven ortamında eğitim öğretim faaliyetlerine devam edebilmeleri için gerekli tedbirlerin alındığını ifade etti.


Çanakkale İl Merkezinde Gazi Ortaokulu, Turgut Reis Ortaokulu, Barbaros İlkokulu, Cevatpaşa Ortaokulu, 18 Mart İlkokulu ve Ömer Mart Ortaokulunda İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube ekipleri tarafından, Işıklar Muharrem Yılmaz Ortaokulu ve Erenköy İlkokulunda   Jandarma Ekipleri tarafından okul servis denetimlerinde, çocukların güvenli seyahatleri açısından ilgili yönetmelikte belirtilen, servislerin uymaları gereken konular,  servis araçlarının teknik özellikleri ve servis sürücülerinin yeterli belgelere sahip olup olmadıkları kontrol edildi.

20-11-202320-11-202320-11-202320-11-2023

Kayserili Ahmet Paşa Caddesi, Vilayet Binası, Kat 3 Çanakkale - (286)2171135 2171272 2172279 2171987 / Ek Bina (0286)2174693 2172965

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.