ÇANAKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ANADOLU YOLUNDA YÜREKLERDE AKİF, DİLLERDE HÜRRİYET İSTİKLAL MARŞI VE MEHMET AKİF ERSOY TEMALI SERGİ TIRI ÇANAKKALE'DE

ANADOLU YOLUNDA YÜREKLERDE AKİF, DİLLERDE HÜRRİYET İSTİKLAL MARŞI VE MEHMET AKİF ERSOY TEMALI SERGİ TIRI ÇANAKKALE'DE

Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Sebîlürreşad Tarih Kültür Eğitim ve Medeniyet Derneği arasında imzalanan iş birliği protokolü ile Anadolu Yolunda Yüreklerde Akif, Dillerde Hürriyet İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy Temalı konferans ile sergi açılışı gerçekleştirildi.

Nedime Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programa; Vali Yardımcısı Hakkı UZUN, Bakanlığımız Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Daire Başkanımız Şule CIVGAZ KAZANCIOĞLU, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü Öğretmen Yeterlikleri ve Yükseköğretim Kurumları ile İlişkiler Daire Başkanımız Bekir ŞİRİN, İl Müftüsü Şükrü KABUKÇU, İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat YILMAZ, İl Millî Eğitim Müdürümüz Ferhat YILMAZ, Müdürlüğümüz Müdür Yardımcıları Recai KELEŞ ve Murat BÜYÜK, Bakanlığımız Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Şube Müdürü Hasan Ali ECE, Müdürlüğümüz Şube Müdürleri İdris AKBAŞ ve Muhammet Emin ŞEN, Bakanlığımızda görevli öğretmenler, okul yöneticilerimiz, öğretmen ve öğrencilerimiz katılım sağladılar.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ferhat YILMAZ ve Bakanlığımız Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Daire Başkanımız Şule CIVGAZ KAZANCIOĞLU tarafından gerçekleştirilen konuşmanın ardından Akçanca Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencilerimizin bestelediği Mehmet Akif Ersoy şiirlerinin dinletisi icra edildi.

Anadolu Yolunda Yüreklerde Akif, Dillerde Hürriyet İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy Temalı Bakanlığımızın hazırladığı sunumun ilgiyle izlenmesinin ardından Nedime Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencimiz Sude GÖKTAŞ tarafından İstiklal Marşı'mız okundu.

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü Öğretmen Yeterlikleri ve Yükseköğretim Kurumları ile İlişkiler Daire Başkanımız Bekir ŞİRİN'in konuşmacı olarak yer aldığı  "İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy" konulu konferans gerçekleştirildi.

Konferans bitiminde; Türkiye'nin dört bir yanındaki Hayat Boyu Öğrenme Kurumlarımızda kursiyerlerimizin Mehmet Akif Ersoy'dan esinlenerek yaptıkları minyatür, hat, tezhip, keçe, ebru gibi 593 el işi eserin yer aldığı Anadolu Yolunda Yüreklerde Akif, Dillerde Hürriyet İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy Temalı Sergi Tırı açılışı gerçekleştirildi. Katılımcılar açılışın ardından sergi tırını büyük beğeni ile gezdi.

Sergi çıkışı Edirne ili Meriç İlkokulu öğrencileri tarafından oluşturulan Meriç Mehter Takımı gösterisi protokol ve davetliler tarafından ilgiyle izlendi. Toplu hatıra fotoğrafı çekiminin ardından program sona erdi.

23 Şubat'ta İstanbul'dan yola çıkan sergi tırı ilimizin ardından Balıkesir, Bursa, Afyonkarahisar, Burdur, Konya, Kastamonu ve Çankırı'yı ziyaret edecektir. Tır, İstiklal Marşı'nın kabul ediliş yıl dönümü olan 12 Mart'ta Ankara'ya ulaşacaktır.

Sergiyi gezmek isteyen vatandaşlarımız için sergi tırı 26 Şubat 2022 Cumartesi gün boyu Cumhuriyet Meydanı'nda ziyarete açık olacaktır.

25-02-202225-02-202225-02-202225-02-202225-02-202225-02-202225-02-202225-02-202225-02-202225-02-2022

Kayserili Ahmet Paşa Caddesi, Vilayet Binası, Kat 3 Çanakkale - (286)2171135 2171272 2172279 2171987 / Ek Bina (0286)2174693 2172965

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.