ÇANAKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ANADOLU MEKTEBİ YAZAR OKUMALARI PROJESİ KAPSAMINDA HİKÂYEMİZİN YARIM ASIRLIK YERLİ SESİ MUSTAFA KUTLU PANELİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ANADOLU MEKTEBİ YAZAR OKUMALARI PROJESİ KAPSAMINDA HİKÂYEMİZİN YARIM ASIRLIK YERLİ SESİ MUSTAFA KUTLU PANELİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesi; milli ve manevi değerlerimize sahip çıkan, Türk kültür ve medeniyetinin gelişmesine katkı sunmuş yazarlar Mustafa KUTLU, Cengiz AYTMATOV, Tarık BUĞRA, Ahmet Hamdi TANPINAR, Necip Fazıl KISAKÜREK, Mehmet Akif ERSOY, Yahya Kemal BEYATLI, Sezai KARAKOÇ, Cemil MERİÇ ve Nurettin TOPÇU'nun tüm eserlerinin ve yazarlar hakkında yazılmış seçkin eserlerin okumasını, okunan her eser hakkında değerlendirme yazısı yazılmasını, eserlerin en az yarısı okunduktan sonra bir konu seçilmesini, seçilen konuda bir konuşma metni hazırlanmasını, düzenlenen panel programlarında hazırlanan metnin sunulmasını amaçlayan bir yazar okuma faaliyetidir. Anadolu Mektebi Merkez Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sami GÜÇLÜ tarafından hayata geçirilen bu proje kapsamında bugün (1 Nisan 2022 Cuma) saat 10.30'da Hikâyemizin Yarım Asırlık Yerli Sesi Mustafa Kutlu Paneli gerçekleştirildi.

Şehit Kıvanç Kaşıkçı Mesleki Ve Teknik Eğitim Yerleşkesi içerisinde yer alan Nedime Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü Konferans Salonu'nda gerçekleşen panele; İl Millî Eğitim Müdürümüz Ferhat YILMAZ, Müdürlüğümüz Müdür Yardımcısı Murat BÜYÜK, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan panel, İl Millî Eğitim Müdürümüz Ferhat YILMAZ'ın açılış konuşması ile devam etti.

İki oturum halinde düzenlenen panele Çanakkale Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencimiz Azize YILMAZ başkanlığında Çanakkale Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerimiz Müberra DURAN, Nevanur KURT ve Eda Nur TURHAN ; Biga Atatürk Anadolu Lisesi öğrencilerimiz Selen Ayşe KOÇ ve Niran UĞUR; Çanakkale İbrahim Bodur Anadolu Lisesi öğrencilerimiz Elif ÜSTÜNDAĞ ve Nidanur IŞIK panelist olarak katılım sağladılar.

Anadolu Mektebi 10. yıl video gösteriminin de yer aldığı panelde Müdürlüğümüz Müdür Yardımcısı Murat BÜYÜK tarafından gerçekleştirilen değerlendirme konuşmasının ardından İl Millî Eğitim Müdürümüz Ferhat YILMAZ tarafından katılımcılara katılım belgeleri takdim edildi.

Eğitim-öğretim yılının başında gönüllü olarak Çanakkale Anadolu İmam Hatip Lisesi Edebiyat Öğretmeni Fırat ORUÇ, İbrahim Bodur Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Müjdat ERDOĞAN, Biga Atatürk Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Ayşenur UÇGUN, Bayramiç Anadolu İmam Hatip Lisesi Türkçe Öğretmeni Ezgi ERBİL sorumluluğunda devam eden projeye bu hafta Vahit Tuna Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmenleri Ayşe ÖZBEK ve Ersan ÖZEN'in de dâhil olması ile birlikte ilimizde 5 okulda Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesi devam etmektedir.

01-04-202201-04-202201-04-202201-04-202201-04-202201-04-202201-04-202201-04-2022

Kayserili Ahmet Paşa Caddesi, Vilayet Binası, Kat 3 Çanakkale - (286)2171135 2171272 2172279 2171987 / Ek Bina (0286)2174693 2172965

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.