ÇANAKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

9 MAYIS ETWINNING GÜNÜ İLİMİZDE ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

9 MAYIS ETWINNING GÜNÜ İLİMİZDE ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

Bakanlığımız Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren eTwinning faaliyetleri ilimizde her yıl artan bir başarı ivmesi ile devam etmektedir.

İletişim kurmak, iş birliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak; kısacası Avrupa'daki en heyecan verici öğrenme topluluğunu hissetmek ve bu topluluğun bir parçası olmak için bir araya gelmiş eTwinning topluluğu tarafından her yıl "9 Mayıs günü eTwinning Günü" olarak kutlanmaktadır.

Bu kapsamda Merkez Atatürk İlkokulunda düzenlenen 9 Mayıs eTwinning Günü etkinliklerine Müdürlüğümüz Müdür Yardımcısı Hasan ERGÜVEN ve AR-GE Birimi öğretmenleri katılmıştır. Ayrıca Çanakkale Fen Lisesi, Eceabat Tarihe Saygı Ortaokulu, TOBB Sosyal Bilimler Lisesi, Merkez Hüseyin Akif Terzioğlu İlkokulu, Hüseyin Akif Terzioğlu Anaokulu, Yenice Atatürk İlkokulu, Barbaros Hayrettin Paşa İlkokulu, Lapseki Plevne Ortaokulu, Biga Sakarya İlkokulu, Biga Ayşe Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve daha birçok okulumuzda; İspanya, Azerbaycan, Romanya, Slovenya ve ülkemizin farklı şehirlerinden proje ortakları ile birlikte renkli görüntülerle ve farklı dillerde "9 Mayıs eTwinning Günü" kutlanmıştır.

Öğretmenlerimiz için farklı okullarda veya Avrupa ülkelerinde gerçekleşen eğitim uygulamaları hakkında fikir sahibi olma, yabancı dil pratiğini geliştirme, bilişim teknolojilerini derslerinde etkin biçimde kullanabilme, öğrencilerin daha fazla motive olmasını sağlayarak dersi daha eğlenceli hâle getirebilme, mesleki açıdan kendini geliştirebilme; öğrencilerimiz için derste daha fazla motive olma, başka okullardan veya ülkelerden akranları ile iletişim kurarak farklı kültürleri tanıma, yabancı dilde iletişim kurabilme, web teknolojilerinin eğitim amacıyla da kullanabileceğini fark etme, projede yer aldığı için derslere daha etkin katılma imkânı sağlayan eTwinning projelerinin ilimizde artarak devam etmesini diler; öğretmen ve öğrencilerimize eTwinning çalışmalarında başarılar dileriz.

Okullarımızın proje ortakları ile birlikte oluşturduğu "9 Mayıs eTwinning Günü" kutlama videosunu izlemek için tıklayınız. 

Kayserili Ahmet Paşa Caddesi, Vilayet Binası, Kat 3 Çanakkale - (286)2171135 2171272 2172279 2171987 / Ek Bina (0286)2174693 2172965

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.