ÇANAKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

6 ŞUBAT DEPREMİ'NİN YIL DÖNÜMÜNDE ÇANAKKALE'DE ANMA PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

6 ŞUBAT DEPREMİ'NİN YIL DÖNÜMÜNDE ÇANAKKALE'DE ANMA PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

6 Şubat 2023 tarihli Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıl dönümünde saat 04.17'de AFAD İl Müdürlüğünde düzenlenen anma programında deprem şehitlerimiz rahmetle anıldı.  

Ülkemizi derinden etkileyen "Asrın felaketi" olarak tanımlanan 6 Şubat Depremi'nin 1. yıl dönümünde AFAD İl Müdürlüğünde düzenlenen anma programına Valimiz Sayın İlhami AKTAŞ, Vali Yardımcısı Hakkı UZUN, İl Emniyet Müdürü Selim ARICI, İl Jandarma Komutanı J. Albay Sadi AKMAN, Sahil Güvenlik Batı Marmara Grup Komutanı SG. Yb. Ercan ORAN, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Celil SEZGİN, İl Millî Eğitim Müdürümüz Ferhat YILMAZ, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Gökhan BAŞTÜRK, İl Tarım ve Orman Müdürü Nazan TÜRKARSLAN, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Bekir ÇELEN, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Şuayip ÜNER, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Mustafa PULLUK,  AFAD Müdür Vekili Abbas ASLAN ve İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu üyeleri katıldı.   

6 Şubat 2023'te Kahramanmaraş merkezli 11 ilimizi etkileyen depremlerde hayatını kaybeden 53.537 vatandaşımız için gerçekleştirilen programda saygı duruşunun ardından AFAD Başkanlığı tarafından hazırlanan ''6 Şubat Kısa Film'' gösterimi izlendi.  

Anma programında basın mensuplarına deprem hakkında değerlendirmelerde bulunan Valimiz Sayın İlhami AKTAŞ "Asrın felaketinin üzerinden geçen bir yılın ardından yaşanan acıları o günkü gibi yüreğimizde hissediyor, unutmuyoruz. Depremde yaşamını yitiren tüm vatandaşlarımıza bir kez daha Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Allah ülkemize bir daha böyle acılar yaşatmasın." dedi.   Yapılan açıklamanın ardından Valimiz Sayın İlhami AKTAŞ başkanlığında İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu toplantısı gerçekleştirildi.  

AFAD İl Müdürlüğünde gerçekleşen anma programının ardından Arslanca Camii'nde sabah namazında düzenlenen mevlit programında Kur'an-ı Kerim tilaveti ve deprem şehitlerimiz için dualar okundu.

Kayserili Ahmet Paşa Caddesi, Vilayet Binası, Kat 3 Çanakkale - (286)2171135 2171272 2172279 2171987 / Ek Bina (0286)2174693 2172965

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.