ÇANAKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programı, Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk sunumu ile başladı.      Saygı duruşunun yapılması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer KALKAN tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma gerçekleştirildi.     

Valimiz Sayın İlhami AKTAŞ ve eşi Songül AKTAŞ, CHP Çanakkale Milletvekili İsmet GÜNEŞHAN, İYİ Parti Çanakkale Milletvekili Rıdvan UZ, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa BİÇEN, Çanakkale Belediye Başkanı Muharrem ERKEK, Cumhuriyet Başsavcısı Altuğ Kürşat ŞAHİN, Vali Yardımcısı Hakkı UZUN, İl Emniyet Müdürü Selim ARICI, İl Jandarma Komutanı J. Albay Sadi AKMAN, Sahil Güvenlik Batı Marmara Grup Komutanı SG. Yb. Ercan ORAN, İl Millî Eğitim Müdürümüz Ferhat YILMAZ, protokol üyeleri, siyasi parti temsilcileri, şehit aileleri, gaziler, vatandaşlar ve gençlerin katılımı ile Cumhuriyet Meydanı'ndan Çanakkale Valiliği önüne kadar "Bayrak Yürüyüşü" gerçekleştirildi.  

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programı, Çağlar Kaynak Basketbol Sahası'nda Çanakkale Gençlik Merkezi Gönüllüsü Burak Emre TEKİN'in gençlik adına gerçekleştirdiği konuşmanın ardından gençler tarafından hazırlanan halk oyunları, karate, aerobik ve jimnastik gösterileri ile devam etti.       

İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Asayiş Komando Bölük Komutanlığı gösterisinin izlenmesinin ardından Valimiz Sayın İlhami AKTAŞ ve eşi Songül AKTAŞ, protokol üyeleri eşliğinde kordon boyunca kamu kurum ve kuruluşların açtığı stant ve sergileri ziyaret etti.   

Valimiz Sayın İlhami AKTAŞ ve beraberindeki protokol üyeleri farklı spor dallarının il temsilcilikleri ve spor kulüplerinin gösteri yaptığı alanlarda gençlerle bir araya gelerek gençlerin bayramını kutladı.    

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen etkinlikler kordonda gün boyu devam edecek.    

 

19-05-202419-05-202419-05-202419-05-2024

Kayserili Ahmet Paşa Caddesi, Vilayet Binası, Kat 3 Çanakkale - (286)2171135 2171272 2172279 2171987 / Ek Bina (0286)2174693 2172965

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.