ÇANAKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI" COŞKUYLA KUTLANDI19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programı, Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk sunumuyla başladı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer KALKAN tarafından günün anlam ve önemine ilişkin konuşma gerçekleştirildi.

Vali İlhami AKTAŞ, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Turhan ECEVİT, Cumhuriyet Başsavcısı Altuğ Kürşat ŞAHİN, Vali Yardımcısı Hakkı UZUN, Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı İrfan MUTLUAY, İl Emniyet Müdürü Celal TAŞCİ, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Sadi AKMAN, Sahil Güvenlik Batı Marmara Grup Komutanı SG. Yb. Ercan ORAN, protokol üyeleri, İl Millî Eğitim Müdür Vekilimiz Hasan ERGÜVEN, şehit aileleri, gaziler ve vatandaşların katılımı ile gençler tarafından Cumhuriyet Meydanı'ndan Çanakkale Valiliği önüne kadar "Bayrak Yürüyüşü" gerçekleştirildi.

Çağlar Kaynak Basketbol Sahası'nda devam eden 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama mesajının okunmasıyla başladı.

Çanakkale Gençlik Merkezi Gönüllüleri Gülnur KÖYLÜCE ve Melih AYDIN'ın gençlik adına yaptıkları konuşmanın ardından Aerobik Cimnastik İl Birinciliği Yarışması'nda dereceye giren Özel İstek Çanakkale 1915 Anadolu Lisesi öğrencisi İsmail Yağız ALTIPARMAK, Çanakkale Bahçeşehir Koleji Anadolu Lisesi öğrencisi Mustafa Arda BOSTANCI, Çanakkale İbrahim Bodur Anadolu Lisesi öğrencileri Ekin Zeren FIRAT ile Arnisa ÇIPLAK, Vahit Tuna Anadolu Lisesi öğrencileri  Sudenaz ESENOĞLU, Gülşah GÜREL ve Tuğçenaz ŞAHİN'e ödül  ve başarı belgeleri  Vali İlhami AKTAŞ tarafından takdim edildi.

"Gençliğin Hayalindeki Türkiye" temalı liseler arası kompozisyon yarışmasında dereceye giren Gelibolu Anadolu Lisesi öğrencisi Yağmur TAŞDENİZ, Biga Atatürk Anadolu Lisesi öğrencisi Ece GÜNDOĞDU ve Yenice Kalkım Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencisi Rümeysa BOZDEMİR'e ödülleri Vali İlhami AKTAŞ tarafından takdim edildi.

Ödül töreninin ardından gençler tarafından hazırlanan halk oyunları, güreş, aerobik ve cimnastik gösterilerini izleyen Vali İlhami AKTAŞ, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Turhan ECEVİT, Cumhuriyet Başsavcısı Altuğ Kürşat ŞAHİN, Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı İrfan MUTLUAY ve protokol üyeleri, kordon boyunca kamu kurum ve kuruluşlarının açtığı stant ve sergileri ziyaret ettiler.

Vali İlhami AKTAŞ ve beraberindekiler değişik spor dallarının il temsilcilikleri ve spor kulüplerinin gösteri yaptığı alanlarda gençlerle bir araya gelerek gençlerin bayramını kutladı.19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen etkinlikler kordonda gün boyu devam edecek.

Kayserili Ahmet Paşa Caddesi, Vilayet Binası, Kat 3 Çanakkale - (286)2171135 2171272 2172279 2171987 / Ek Bina (0286)2174693 2172965

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.