ÇANAKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programı, Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başladı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer KALKAN tarafından günün anlam ve önemine ilişkin konuşma gerçekleştirildi.
     
Vali İlhami AKTAŞ, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İSKENDEROĞLU, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Turhan ECEVİT, Çanakkale Belediye Başkan V. Birten SARIBAŞ, protokol üyeleri, İl Millî Eğitim Müdürümüz Ferhat YILMAZ, Müdürlüğümüz Müdür Yardımcıları ile Şube Müdürleri, şehit aileleri, gaziler, vatandaşlar ve gençlerin  katılımı ile Cumhuriyet Meydanı'ndan Çanakkale Valiliği önüne kadar "Bayrak Yürüyüşü" gerçekleştirildi.

Çağlar Kaynak Basketbol Sahası'nda devam eden 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programı; ülkemizi 2020 Tokyo olimpiyat Oyunları'nda temsil eden milli atletimiz Oğuz UYAR'ın gençlik adına konuşması ile başladı.

"19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı" temalı ortaöğretim öğrencileri arasında kompozisyon yarışmasında dereceye giren Bayramiç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencimiz İpek SAVRAN, Biga İÇDAŞ Fen Lisesi öğrencimiz Hiranur ÇELİK ve Çanakkale Fen Lisesi öğrencimiz Ecenur ÇAPAR'a Vali İlhami AKTAŞ, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İSKENDEROĞLU ile Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Turhan ECEVİT tarafından ödülleri takdim edildi.

Vali İlhami AKTAŞ, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İSKENDEROĞLU, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Turhan ECEVİT, Çanakkale Belediye Başkan V. Birten SARIBAŞ, Cumhuriyet Başsavcısı Altuğ Kürşat ŞAHİN ve protokol üyeleri; gençler tarafından hazırlanan halk oyunları, taekwondo ve jimnastik gösterilerini izlediler ve kordon boyunca kamu kurum ile kuruluşların açtığı stant ve sergileri ziyaret ettiler.

Vali İlhami AKTAŞ ve Kutlama Programı'na katılan protokol üyeleri ile vatandaşlar, farklı spor dallarının il temsilcilikleri ve spor kulüplerinin gösteri yaptığı alanlarda gençlerle bir araya gelerek bayramlarını kutladılar.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen etkinlikler kordonda gün boyu devam edecek. 

19-05-202219-05-202219-05-202219-05-202219-05-2022

Kayserili Ahmet Paşa Caddesi, Vilayet Binası, Kat 3 Çanakkale - (286)2171135 2171272 2172279 2171987 / Ek Bina (0286)2174693 2172965

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.