18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİNİN 102. YIL DÖNÜMÜ PROGRAMI SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN TEŞRİFLERİYLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
![18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİNİN 102. YIL DÖNÜMÜ PROGRAMI SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN TEŞRİFLERİYLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ](/meb_iys_dosyalar/2017_03/20100119_1.jpg)
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. Yıl Dönümü Programı Milli Savunma Bakanı Fikri Işık´ın katılımıyla Cumhuriyet Meydanı´ndaki Atatürk Anıtı´na çelenklerin sunulması ile başladı.
Cumhuriyet Meydanı´ndaki törenin ardından 18 Mart Stadyumu´nda düzenlenen programı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan teşrif ettiler. Oradaki herkes daha güçlü bir Türkiye´nin temellerinin simge değerlerinden biri olan 1915 Çanakkale Köprüsü´nün Başbakanımız Binali Yıldırımın Lapseki´de katıldığı temel atma töreninin canlı tanıkları oldu. Sayın Cumhurbaşkanımızın programda gerçekleştirdikleri konuşmalarında Türkiye´nin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine birlik ve dirlik içinde milletçe el ele vererek ulaşma azim ve kararlılığı mesajı vardı.
Stadyumdaki programda ayrıca; Biga Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Celil Terzi kendi kaleme aldığı "15 Temmuz Gecesi" şiirini seslendirdi. Stadyumdaki programdan sonra şehitlerimizin huzuruna varılarak dualar edildi.