ÇANAKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ'NÜN 6. YIL DÖNÜMÜNDE AZİZ ŞEHİTLERİMİZ ŞEHİTLER ABİDESİ'NDE DÜZENLENEN PROGRAMLARLA RAHMETLE ANILDI

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ'NÜN 6. YIL DÖNÜMÜNDE AZİZ ŞEHİTLERİMİZ ŞEHİTLER ABİDESİ'NDE DÜZENLENEN PROGRAMLARLA RAHMETLE ANILDI

Türkiye Aşkına, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü"nün 6. yıl dönümünde aziz şehitlerimiz Şehitler Abidesi'nde düzenlenen anma programı ile rahmet, minnet ve şükranla anıldı.   

 

Şehitler Abidesi'nde düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma ve Mevlit Programı'na; aziz şehitlerimizin yakınları, kahraman gazilerimiz ve aileleri, Vali İlhami AKTAŞ, AK PARTİ Çanakkale Milletvekili Jülide İSKENDEROĞLU, 2. Kolordu Komutanı Tümgeneral Rasim YALDIZ, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Turhan ECEVİT, Cumhuriyet Başsavcısı Altuğ Kürşat ŞAHİN, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çanakkale Şube Başkanı Ahmet DOĞAN, Çanakkale Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Çanakkale Şubesi Başkanı Muharrem ŞAHİN,  Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail KAŞDEMİR, Vali Yardımcısı-İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdullah KÖKLÜ, İl Genel Meclis Başkanı Nejat ÖNDER, Eceabat Kaymakamı  Mustafa ÇİFTÇİLER, Çanakkale Belediye Başkan V. Süleyman CANPOLAT, İl Emniyet Müdürü Faruk KARADUMAN, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Tahsin SARUHAN, Sahil Güvenlik Batı Marmara Grup Komutanı SG. Yb. Ercan ORAN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ferhat YILMAZ ile kurum müdürleri, AK PARTİ İl Başkanı Naim MAKAS, MHP İl Başkanı Ali Tuğrul YILDIRIM, mülki ve askeri erkân katılım sağladı.


Büyük bir katılımla gerçekleştirilen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Programı'nda Vali İlhami AKTAŞ tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu.

 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Programı Kuran-ı Kerim tilaveti ile devam etti.


Aziz şehitlerimiz için edilen duaların ardından Vali İlhami AKTAŞ, şehit aileleri ve kahraman gazilerimiz ile bir süre görüşerek sohbet etti.


Şehitliklere bırakılan karanfiller sonrasında Şehitler Abidesi Camii'nde Mevlit Programı düzenlendi. Mevlit Programı'nda aziz şehitlerimiz rahmetle anıldı ve aziz şehitlerimiz için dualar edildi. Toplu fotoğraf çekimi ile 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma ve Mevlit Programı sona erdi.

16-07-202216-07-202216-07-202216-07-2022

Kayserili Ahmet Paşa Caddesi, Vilayet Binası, Kat 3 Çanakkale - (286)2171135 2171272 2172279 2171987 / Ek Bina (0286)2174693 2172965

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.