ÇANAKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEOG Tercih Danışmanlığı Komisyonları Kuruldu

TEOG Tercih Danışmanlığı Komisyonları Kuruldu

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, TEOG yerleştirme puanlarının açıklanmasının ardından, 6-16 Temmuz tarihlerindeki tercih döneminde, öğrencilerin ve velilerin TEOG sürecinde sağlıklı tercih yapmalarını sağlamak amacıyla danışmanlık hizmeti verecek "Tercih Danışmanlığı Komisyonları"nı kurdu.

Öğrencilerin tercih döneminde kapsamlı rehberlik ve danışmanlık hizmeti almasını sağlamak için kurulan komisyonlarda, tercih danışmanlığı konusunda eğitimden geçen rehber öğretmenler görevlendirildi.  İl Merkezi ve ilçelerde ulaşımı kolay okul/kurumlarda  kurulan 12 tercih danışmanlığı komisyonunda, 31 öğretmen görev alacak. Komisyonlar 6-16 Temmuz tarihleri arasında rehberlik hizmeti verecek.

 Merkez İlçe’de kurulan komisyon, Merkez Öğretmen Evi’nde 5 rehber öğretmen ile görev yapacak. İlçelerde ise; Bozcaada’da İstiklal Ortaokulu’nda 1, Lapseki’de Lapseki Öğretmen Evi’nde 1, Gökçeada’da Gökçeada Ortaokulu’nda 1, Çan’da 23 Eylül Ortaokulu’nda 3, Eceabat’ta Opet Tarihe Saygı Ortaokulu’nda 2, Bayramiç’te Cumhuriyet Ortaokulu’nda 1, Ezine’de Cevatpaşa Ortaokulu’nda 1, Biga’da Biga Ortaokulu’nda 5, Ayvacık’ta Atatürk Ortaokulu’nda 4, Yenice’de Cumhuriyet Ortaokulu’nda 4, Gelibolu’da Namıkkemal Ortaokulu’nda 3 rehber öğretmen görev yapacak.

Tercih Danışmanlığı Komisyonları’nın yanı sıra, okullarda tercih işlemlerinin yapılması ve danışmanlık hizmetleri için rehber öğretmen  görevlendirmeleri de devam edecek.

TEOG tercih takvimi

TEOG kapsamında yapılan merkezi sınavlarının tamamını veya bir kısmını kullanan özel okulların kayıt işlemleri  24 Haziran-5 Temmuz´da tamamlanacak. Güzel sanatlar lisesi ve spor liselerine öğrenci kayıtları da 10 Temmuz´da yapılacak.

Yerleştirme sonuçları 14 Ağustos´ta ilan edilecek

Öğrencilerin liselere yerleştirme işlemleri için 6-16 Temmuz´da tercihleri alınacak.

Yerleştirme sonuçları, 14 Ağustos´ta ilan edilecek. Yerleştirmeye esas nakil tercih başvuruları, 3 dönem halinde yapılacak. Buna göre, ilk nakil başvuruları, 17-21 Ağustos´ta yapılacak ve sonuçları 24 Ağustos´ta açıklanacak. Nakil tercihlerinde 2. dönem başvuruları ise 24-28 Ağustos´ta yapılacak ve sonuçlar 31 Ağustos´ta duyurulacak. 3. dönem yerleştirmeye esas nakil tercih başvuruları da 31 Ağustos-4 Eylül´de yapılacak ve sonuçlar 7 Eylül´de açıklanacak.

Ayrıca, il veya ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca il veya ilçe sınırları içerisinde nakil tercih başvuruları 7-10 Eylül´de alınacak ve sonuçları da 11 Eylül´de ilan edilecek.


 

 

 

Kayserili Ahmet Paşa Caddesi, Vilayet Binası, Kat 3 Çanakkale - (286)2171135 2171272 2172279 2171987 / Ek Bina (0286)2174693 2172965

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.