ÇANAKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM BAKANIMIZ SAYIN ZİYA SELÇUK'UN CORONAVİRÜS ÖNLEMLERİ KAPSAMINDA YAPMIŞ OLDUĞU AÇIKLAMALARI:

 MİLLİ EĞİTİM BAKANIMIZ SAYIN ZİYA SELÇUK'UN CORONAVİRÜS ÖNLEMLERİ KAPSAMINDA YAPMIŞ OLDUĞU AÇIKLAMALARI:

1. 6-10 Nisan 2020 tarihlerinde yapılacak  ara tatil öne alınarak 2 hafta tatil ilan edilmiştir. Öğretmenlerimiz de okula gelmeyecekler ancak acil durumlarda çağrılma ihtimaline karşı bulundukları şehri terk etmeyeceklerdir.

2.İlk hafta öğrencilerimiz dinleneceklerdir.

3.Uzaktan Öğrenme Sistemi ilk kez uygulanacak ve tatilin 2. Haftası yani 23 Martta uzaktan eğitim başlayacak. uzaktan eğitim EBA aracılığı ile yapılacak.

4. Her sınıf düzeyinde yeni ders programları hazırlanacak ve yeni haftalık ders programı en kısa zamanda eba.gov.tr üzerinden duyurulacaktır.

5.Okullar açıldığı zaman gerekirse yüz yüze telafi eğitimleri yapılacak.

6.Uzaktan eğitim için EBA'ya alternatif televizyon internet vb yöntemler de uygulanacak.

7.Ders Programları yarım gün ya da tam gün yapılabilecek. Tüm altyapı hazırlıkları tamamlandı.

YKS ve LGS hazırlıkları EBA üzerinden özel programlarla devam edecek.

8. EBA'ya ücretsiz erişim sağlanıyor. Tüm veliler ve öğrenciler cep telefonlarına EBA yı indirerek aylık 3 GB'a kadar ücretsiz erişimi sağlamaları gerekiyor.

9.EBA'da öğretmenler öğrencileri ve sınıfları ile kendi gruplarını oluşturarak öğrencilere ödev gönderebilecek, takibini yaparak derslerini devam ettireceklerdir.

10.Öğretmenler ve yardımcı personel için de uzaktan mesleki gelişim programları düzenlenecek. 

11. *4440632*'den veliler ve öğrenciler süreç hakkında bilgi alabilecekler.

 

12. Velilerimizin tavrı çok önemli. Önce kendi sağlığımıza dikkat edeceğiz veçocuklarımızı kalabalık ortamlardan uzak tutacağız. 

 

13.Tatilin 1. Haftası çocuklarımız dinlenecekler ancak mutlaka okuma becerilerini geliştirecek ve öğretmenlerinin yönlendirmeleriyle  çocuk edebiyatı ve eserleri okunacak. 

 

14.Tüm ayrıntılar ve senaryolar 13 Mart 2020 tarihinden itibaren  eba.gov.tr üzerinden açıklanacak. 

 

15. Özel okullar ile Millî Eğitim Bakanlığına bağlı tüm Anaokulu ve Kreşler de tatil olacak.

 

16. Uzaktan eğitim bugün için 1 hafta planlanıyor ama virüsün gelişim evresi doğrultusunda uzatma ve öğrencilerin sınavları da dahil olmak üzere tüm senaryolar hazır. Tatil uzayabilir de.

 

17. Öğrencilerin öğrenme sürecidir aslolan. Yazılılar daha sonra düşünülür. Bunlarla ilgili A ve B plânlarımızın tamamı hazır.

 

18. Tüm bu tedbirler 16 Mart Pazartesi itibariyle başlayacak, dolayısıyla bu haftasonu tum kurslar ve merkezi sınavlar yapılacak.

 

Kayserili Ahmet Paşa Caddesi, Vilayet Binası, Kat 3 Çanakkale - (286)2171135 2171272 2172279 2171987 / Ek Bina (0286)2174693 2172965

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.