ÇANAKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Meslekî ve Teknik Ortaöğretim Kurumları Mezunlarının İzlenmesi

Meslekî ve Teknik Ortaöğretim  Kurumları Mezunlarının İzlenmesi

Meslekî ve teknik ortaöğretim kurumlarında verilen eğitimin öğrencilere kazandırdığı meslekî yeterlikleri ve bu yeterliklerin iş hayatının taleplerine uygunluğunu, mezunların istihdama katılım durumu ile yükseköğretime geçişlerini ve işletmelerin meslekî ve teknik eğitim veren kurumlardan beklentilerini tespit etmek amacıyla Bakanlığımızca e-Mezun web sayfası (http://emezun.meb.gov.tr) aracılığı ile mezunların izlenmesi çalışması yürütülmektedir.

                Söz konusu izleme çalışmaları, mesleki ve teknik eğitim kurumu mezunları ile mezunlara istihdam imkânı sağlayan işverenler tarafından doldurulan anketler (elektronik veri toplama araçları) üzerinden gerçekleştirilmektedir.

                İşletmelerde istihdam edilmiş mezunların ve onları istihdam eden işverenlerin e-Mezun web sayfasında yer alan anketleri, sayfa üzerinden "mezun" ve "işveren" girişlerini kullanmak suretiyle doldurulmaları sağlanmaktadır.

 

Meslekî ve Teknik Ortaöğretim Kurumları Mezunlarını İzleme Portalı Girişi: http://emezun.meb.gov.tr/

Kayserili Ahmet Paşa Caddesi, Vilayet Binası, Kat 3 Çanakkale - (286)2171135 2171272 2172279 2171987 / Ek Bina (0286)2174693 2172965

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.