ÇANAKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ FERHAT YILMAZ'IN KURBAN BAYRAMI MESAJI

 İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ FERHAT YILMAZ'IN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Bir çocuk sevinciyle yolunu gözlediğimiz, içerdiği mana sebebiyle kalplerimizde iyiliği ve mutluluğu çoğaltan Mübarek Kurban Bayramı'na ulaşmanın sevinci içerisindeyiz. Kurban Bayramı'nın ülkemize ve tüm insanlığa sağlık, huzur ve kardeşlik getirmesini temenni ediyorum.

Bayramlar, en önemli manevi değerlerimizdendir. Dolayısıyla bu değerleri korumalı ve yaşatmalıyız. Özellikle bayramda, karşılıklı sevgi ve saygının öne çıkması, dargınların barışması ve herkesin kardeşçe kucaklaşması en büyük temennimizdir. Bayramların bize ne anlatmak istediğini idrak edip ona göre hareket etmeliyiz. Özellikle Kurban Bayramı'nda paylaşmak daha çok öne çıkar. Soframızı paylaşmak, birine el uzatmak, bir çocuğun gülümsemesine vesile olmak; bayramların vazgeçilmezlerindendir.

Bu Kurban Bayramı'nı da yine salgının etkisi altında geçireceğiz. Belki özleyeceğiz eski bayramları fakat daha mutlu bayramlar için şimdi fedakarlık yapacağız. Sevdiklerimizin sesini duymakla yetineceğiz. Tedbiri elden bırakmayacağız. Böylece salgını atlattıktan sonra bayram sevincini her gün yaşayacağız.

Bütün velilerimizin, yeni bir eğitim öğretim yılı maratonuna hazırlanan bütün öğretmenlerimizin ve bayramı dört gözle bekleyen bütün öğrencilerimizin Mübarek Kurban Bayramlarını en içten duygularımla tebrik ediyor; bu mübarek bayramın ülkemize ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum.

Kayserili Ahmet Paşa Caddesi, Vilayet Binası, Kat 3 Çanakkale - (286)2171135 2171272 2172279 2171987 / Ek Bina (0286)2174693 2172965

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.