Haberler Çanakkale Şehitlerine Mektup

Çanakkale Şehitlerine Mektup

Çanakkale Savaşının ve Milli Mücadele Destanının dünü, bugünü ve yarınına ilişkin duygu ve düşüncelerini eğitim öğretim ortamına yansıtmak, geçmiş kültürel değerlerle yeni kültürel değerler arasında bağ kurmak amacıyla, İlimiz genelinde ortaöğretim öğrencileri arasında Çanakkale Şehitlerine Mektup yarışması düzenlenmiştir.  

Öğrencilere Çanakkale ve Milli Mücadele Destanının Çanakkale Şehitlerinin önemini kavratmak ve bu yolla milli şuurlarının güçlenmesine katkıda bulunmak, sosyal, kültürel ve tarihi önemini kavratmak, Çanakkale Savaşının ve Milli Mücadele Destanının dünü, bugünü ve yarınına ilişkin duygu ve düşüncelerini eğitim öğretim ortamına yansıtmak, geçmiş kültürel değerlerle yeni kültürel değerler arasında bağ kurmak amacıyla, İlimiz genelinde ortaöğretim öğrencileri arasında Çanakkale Şehitlerine Mektup yarışması düzenlenmiştir.

Yarışma kapsamında Okul Müdürlüğünce onaylanan eserler il merkezi ve ilçelerde kurulan komisyonlar tarafından değerlendirmeye alınarak seçilen 5’er eser İl Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderilmiştir. Burada yapılan değerlendirmede ilk üç sıralamayı alan mektuplar seçilmiştir. Yarışmada ödül olarak birinciye yarım, ikinci ve üçüncüye çeyrek altın verilmiştir.

İlçelerde dereceye giren tüm eserler 20/03/2012 tarihinde Çanakkale Şehitler Abidesi’nde yapılan törende öğrenciler tarafından okunmuştur.

Ödül töreninde:

Birinciliği kazanan Çanakkale Anadolu Lisesi öğrencisi Öznur CENCİK’e ödülü Vali Yardımcısı  Bekir Sıtkı DAĞ,

İkinciliği kazanan Gelibolu Lisesi öğrencisi Bora ÖZGER’e ödülü İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Şaban KARATAŞ,

Üçüncülüğü kazanan Çanakkale Fen Lisesi öğrencisi Hilal AYRAN’a ödülü Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Atik EKİN tarafından verilmiştir, Törenin ardından Şehitliğe geçilerek yazılan mektuplar şehit mezarlarının üzerine bırakılmıştır.

Çanakkale Şehitlerine MektupÇanakkale Şehitlerine MektupÇanakkale Şehitlerine MektupÇanakkale Şehitlerine MektupÇanakkale Şehitlerine MektupÇanakkale Şehitlerine MektupÇanakkale Şehitlerine Mektup

 Yayın:21.03.2013 - Güncelleme:21.03.2013 - 12:00 - Görüntülenme:2126