ÇANAKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün Yeni Logosu (Revize Mayıs 2015)

 Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yeni logosunun 20.04.2015 tarihi itibari ile Müdürlüğümüze bağlı okul ve kurumların hazırladığı; başlıklı kâğıt, zarf, dosya veya klasör sırtlıkları vb. her türlü basılı ve tanıtıcı (afiş,branda,davetiye,cd vb.) yayınlarda kullanılması rica olunur.
Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün Yeni Logosu (Revize Mayıs 2015)

Logo Tanıtımı:

Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün bugüne kadar kullandığı logosu günümüz koşullarına uygun olarak revize edilerek güncel yaklaşımlarla yeniden şekillendirilmiştir. Bu çalışmayla kurum logosunun kurum kimliğini ve kültürünü en iyi şekilde ifade etmesi amaçlanmıştır. Yeni logoda; zeminde eğitimi simgeleyen kitap ve kitap içerisinden ileriye ve geleceğe koşan,  bilgiyi alıp götüren insan figürü yer almaktadır. Kitap; bilgi, eğitim ve öğretimi, yanan meşale ise aydınlığı ve uygarlığı temsil etmektedir. Kitabın üç katlı olması ise alttan üstte ortaöğretim, ilköğretim ve okul öncesi olmak üzere, bitmeyen bir süreç olarak eğitimin sürekliliğini simgelemektedir.  İnsan figürünün elindeki meşaledeki kıvılcım eğitimin bir bütün ve sürekliliği olduğunu ifade etmektedir. Kullanılan yazı tipinde ise yine sadelik ve okunaklılık esas alınmıştır. Yeni logo renklerini ise Çanakkale Boğazı´ndan almıştır.

Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nün logosunu *.png formatında indirmek için lütfen ilgili resimlere tıklayınız.

Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü Logosu

Kayserili Ahmet Paşa Caddesi, Vilayet Binası, Kat 3 Çanakkale - (286)2171135 2171272 2172279 2171987 / Ek Bina (0286)2174693 2172965

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.