ÇANAKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü 100.Yıl Voleybol Turnuvası Şartnamesi Güncellenmiştir

Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü 100.Yıl Voleybol Turnuvası Şartnamesi Güncellenmiştir

1-Maçlarda voleybol oyun kuralları uygulanacaktır.

2-Her kurum kendi personelinden oluşan takımla turnuvaya katılacaktır.

3-Her takım en az 8,en fazla 12 kişiden oluşacaktır. Takımlarda en az iki bayan bulunacak, bunlardan birisi mutlaka oyunda olacaktır. Voleybol takımlarında sahada aktif sadece 1 Beden Eğitimi öğretmeni bulunacaktır. (Branşı beden eğitimi olan idareciler hariç)

Listede ismi olmayan oyuncular maçlarda oynayamayacaktır. Listelerin tesliminden sonra listeden kimse çıkarılıp eklenemeyecektir. 

4-Turnuvaya katılacak sporcular, turnuva boyunca yalnızca 1 takım adına mücadele edecektir.

5-İsim listeleri ile Her kişi için düzenlenecek resim yapıştırılmış kayıt formu ve kimlik fotokopilerinin bir dosya içinde en geç 14.12.2015 Pazartesi günü mesai bitimine kadar Tertip Komitesine teslim edilecektir.

6-Müsabakalar tek devreli lig usulüne göre grup maçları olarak oynanacaktır. Grupta ilk iki sırayı alacak takımlar çapraz eşleşerek çeyrek final, yarı final maçları yapacaklardır. Galip takımlar final maçı, mağlup takımlar 3. Maçı oynayacaklardır.

7-Maçlar 3 set üzerinden kazanılmış 2 set olarak oynanacaktır. Beraberlik halinde son set uzatma seti olarak 15 sayı üzerinden oynanır. Maçların saat ve tarihinde olağanüstü haller hariç değişiklik yapılmayacaktır. Yarı Final ve Final Maçları 3 set üzerinden kazanılmış 2 set olarak oynanacaktır

8-Takımlar başlama saatinden 15 dakika önce salonda olacak, maçlar tam saatinde başlatılacaktır. Başlama saatinde maça çıkmayan takım hükmen yenik sayılacaktır.

9-Maçlarda hakem kararları bağlayıcı olacaktır.

10-Takımlar forma ve spor ayakkabılarıyla sahaya çıkmak zorundadır. Forma ve diğer malzemelerin temini takımların kendilerine aittir.

11-Salona sadece spor ayakkabısı ile (tabanı tamamen temiz, düz olan spor ayakkabısı ile) girilecek, dışarıda giyilen ayakkabılar ile salona kesinlikle girilmeyecektir. Bu kuralın takım kaptanı tarafından kendi takım oyuncularına tebliğ etmesi gerekmektedir.

12-Gruplarda her kazanılan set takıma 1 puan olarak yazılır. Puanların eşitliği halinde toplam en çok sayı kazanan takım üst sırada yer alır.

13-Maçları turnuva komitesi tarafından görevlendirilen hakemler yönetecektir.

14-Müsabakalar 15 Aralık 2015-19 Ocak 2016 tarihleri arasında hafta içi saat 20.00’dan sonra Çanakkale Anadolu Lisesi’nin Spor Salonunda oynanacaktır.

15-Takımların bütün sorumluluğu Kurum Amirinindir. Turnuva şartlarına uymayan ya da centilmenlik dışı hareketlerde bulunan sporcu ve takımlar turnuvadan ihraç edilir.

16-Maç fikstürleri grupların oluşumundan sonra teslim edilecektir.

17-Turnuva sonunda 1.-2.-3. Kupa ile ödüllendirilecektir. Tüm oyunculara turnuva anısına katılım belgesi verilecektir.

18-Turnuva müsabakaları 15.12.2015 Salı  günü başlayacaktır. Turnuvanın açılış müsabakası Çanakkale Valiliği, Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çanakkale Gençlik Spor İl Müdürlüğü yöneticileri arasında oynanacaktır. Açılış maçında tüm takımların program için hazır bulunması gerekir.

19.Tertip Komitesi:

Enes ULU - Gazi Ortaokulu Müdürü

Timor UYGUN - Cumhuriyet Ortaokulu Müdürü

Salim EKER - Çanakkale Anadolu Lisesi Müdürü

20.Müsabakalarla ilgili anlaşmazlıklarda tertip kurulunun kararı geçerlidir.

 Görevler 

1.Organizasyon Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilir.

2.Müsabaka takvimi Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından oluşturulur.

3.Müsabaka Hakemleri Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından görevlendirilir.

4.Müsabakalarda sağlık tedbirleri İl Sağlık Müdürlüğü ve İbni Sina Sağlık Meslek Lisesi Müdürlüğü tarafından alınır. 

Tertip Komitesi katılan tüm takımlara başarılar diler. 

 

           Enes ULU                            Timor UYGUN                          Salim EKER                      

Gazi Ortaokulu Müdürü             Cumhuriyet Ortaokulu Müdürü       Çanakkale Anadolu Lisesi Müdürü

 

 

Kayserili Ahmet Paşa Caddesi, Vilayet Binası, Kat 3 Çanakkale - (286)2171135 2171272 2172279 2171987 / Ek Bina (0286)2174693 2172965

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.