ÇANAKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

4’ler Ziyarette, Şehitler Hep Yürekte” Konulu Fotoğraf Yarışması Şartnamesi

YARIŞMA ADI:4’LER ZİYARETTE, ŞEHİTLER HEP YÜREKTE”

YARIŞMANIN KONUSU:       Çanakkale Savaşlarında bu topraklar için canlarını vermiş binlerce şehidimizin anısına, Çanakkale merkez ilçede  bulunan ilkokul 4.sınıf öğrencilerimiz, Gelibolu Yarım Adasına(Şehitlik) götürülerek burada çektikleri fotoğraflarla katılabileceği “4’LER ZİYARETTE, ŞEHİTLER HEP YÜREKTE” konulu fotoğraf yarışması düzenlenmiştir.

YARIŞMANIN AMACI: Çanakkale Merkez ilçedeki  ilkokul 4.sınıf öğrencilerimizde Milli Mücadele bilinci oluşturmak, Çanakkale Ruhunu yaşatmak ve   Çanakkale Savaş alanlarını görmek için gelen öğrencilerin anılarını tekrar hatırlatmak, onları ölümsüzleştiren fotoğrafları paylaşmak amacıyla düzenlenmiştir.

YARIŞMAYI DÜZENLEYEN KURULUŞ:

Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü

 

KATILIM KOŞULLARI VE ŞARTLARI:

1. Fotoğraf yarışması, Seçici Kurul Üyeleri ile birinci derece yakınlıkları olanlar, dışında, Şehitlik gezisine katılan tüm resmi ilkokul 4.  Sınıf öğrencilerini kapsar.

2. Fotoğrafların, fotoğraf makinesiyle veya telefonla ve yarışmacı tarafından “4’LER ZİYARETTE, ŞEHİTLER HEP YÜREKTE”  Proje gezisinde çekilmiş olması gerekmektedir. Yarışmaya eser gönderenler, eserlerin kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılacaklardır.

3. Yarışmaya gönderilecek eserler daha önce başka bir yarışmada derece ve ödül almamış olmalıdır. Yarışmaya katılmak üzere gönderilen çalışmaların geri verilmeyecektir.

4. Her İlkokul yarışmaya 1 (bir) fotoğraf ile katılabilir. Yarışmaya katılacak basılı fotoğraf(20X30)  katılım formu ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne,  dijital ortamdaki fotoğraf orijinal boyutta (canakkalemem@gmail.com) adresine son katılım tarihine kadar  teslim edilmelidir.

5. Yarışmacının kimlik ve iletişim bilgileri eksiksiz olarak doldurulacak ve fotoğraf  katılımcı okul müdürlüğü tarafından resmi yazı ile  birlikte gönderilecektir.

6.  Yarışmaya son katılım tarihi 02 Haziran 2016 Perşembe günü saat 17.00’dır. Eser en geç belirtilen tarihte İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne  teslim edilmelidir. Bu tarihten sonra teslim edilen eserler değerlendirme dışı bırakılacaktır.

7 - Yarışma okul bazında olup, okullar sadece 1 (bir) adet eser ile yarışmaya katılabilecektir.

10- Yarışmaya katılanlar, bu şartname hükümlerini kabul etmiş sayılırlar.

 

ESERLERDE ARANACAK TEKNİK ÖZELLİKLER:

1. Basılı kopya 20X30 boyutlarında fotoğraf kağıdına basılmalı, herhangi bir başka yüzeye yapıştırılmamalı, kenarlarında paspartu ya da boşluk bırakacak bir çerçeve bulunmamalıdır. Yarışmacıya ilişkin herhangi bir kimlik bilgisi veya adres, eserin herhangi bir yerine veya dijital kopyasına kesinlikle yazılmamalıdır.

2. Dijital kopya çekilen makinenin orijinal çözünürlüğünde JPEG formatında mail ile gönderilmelidir.

3. Fotoğraf ile ilgili bilgiler (nerede, ne zaman ve kim tarafından çekildiği) resmi yazıda belirtilmelidir.

 

KULLANIM HAKLARI:

Yarışmaya gönderilen tüm çalışmalar İl Milli Eğitim Müdürlüğü arşivine alınacak olup, ayrıca bir telif ödenmeyecektir.

SEÇİM/ÖDÜL:

Yarışma, konuya ilgi duyan Çanakkale merkez ilçedeki  bulunan şehitlik gezisine katılan ilkokul 4.sınıf öğrencilerimize açıktır. Her okul kendini temsil edecek çalışmayı belirleyerek, yarışmayı organize eden İl Milli Eğitim Müdürlüğü  Yarışma Sekretaryasına gönderecektir.

Milli Eğitim Müdürlüğünün görevlendireceği jüri tarafından, her okuldan gelen fotoğraflar arasından ilk üç dereceye giren eserlere Ensar Vakfı Sponsorluğunda aşağıdaki ödüller verilecektir.

 

ÖDÜLLER:

1-      2 Yarışmacıya; 2 Adet Bilgisayar

2-      2 Yarışmacıya; 2Adet Bisiklet

3-      2 Yarışmacıya; 2 Adet Fotoğraf makinesi

 

SEÇİCİ KURUL (JÜRİ) :

Seçici Kurul (jüri); Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğünün görevlendireceği 5 kişiden oluşmaktadır.

DEĞERLENDİRME/ SERGİLEME:

Seçici kurulun değerlendirme toplantısı 03 Haziran 2016  günü yapılacaktır. Sonuçlar, 06 Haziran  2016 Pazartesi günü İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün http://canakkale.meb.gov.tr/ adresinde yayımlanacaktır.

 

İlk üç dereceye giren öğrenciler ve öğretmenleri  07 Haziran 2016 Salı tarihinde düzenlenecek sergi ve ödül törenine katılacaklardır. 

Kayserili Ahmet Paşa Caddesi, Vilayet Binası, Kat 3 Çanakkale - (286)2171135 2171272 2172279 2171987 / Ek Bina (0286)2174693 2172965

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.