ÇANAKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

- ACELE ve GÜNLÜDÜR - MEB Sertifikası Yüklenmesi Hakkında

 

- ACELE ve GÜNLÜDÜR -


Tüm Okul/Kurum Müdürlüklerinin Dikkatine,

Bakanlığımız Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından illere gönderilen EK-1 resmi yazısına istinaden, MEB hattı bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri, Okul ve Kurumlarda kullanılan internet erişimi olan tüm bilgisayarlara, Fatih projesi kapsamında takılan Akıllı Tahtalara (Tabletler hariç); “Https” sitelerine erişimde, gizlilik uyarısı almamak ve güvenli internet erişimi sağlamak için sertifika.meb.gov.tr web sitesi üzerinden MEB Sertifikasının indirilip 31 Mart 2016 tarihine kadar tamamlanması istenmişti.

Henüz bu işlemi tamamlayamayan İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri, Okul ve Kurumlar için sertifika yükleme işlemleri Bakanlığımız Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından illere gönderilen EK-2 resmi yazısına istinaden 15.04.2016 tarihine kadar uzatılmıştı.

    Sertifika yükleme işlemini tamamlayan/tamamlamayan kurumların son durumunun tespiti için; Kurumların bugün mesai bitimine kadar http://sertifika.meb.gov.tr internet adresinde yer alan, MEB sertifikası yükleme işlemlerini tamamlaması, sertifika yüklemeleri yapıldıktan sonra okul/kuruma ait ip numarasının (http://sertifika.meb.gov.tr sitesinden ip numaranızı görebilirsiniz) canakkalemem@meb.gov.tr adresine ivedilikle gönderilmesi önem arzetmektedir.


EK:
    - EK-1 MEB Sertifikası Bakanlık Yazısı
    - EK-2 MEB Sertifikası Süre Uzatımı Bakanlık Yazısı
    - EK-3 İl MEM Resmi Yazısı

 

Kayserili Ahmet Paşa Caddesi, Vilayet Binası, Kat 3 Çanakkale - (286)2171135 2171272 2172279 2171987 / Ek Bina (0286)2174693 2172965

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.